Kopciuszek   zobacz opis świata »

Dopis 3:...

« poprzedni dopis
 

specyficzna_ja 7

Od: 01.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 32,


Kopciuszek wszedł po schodach do swojego małego pokoju na poddaszu i usiadł na wypłowiałej kanapie.

- Uaaa, ale dzisiaj meczący dzień. Zaraz będę musiała się wziąść za naprawę prostownicy. – powiedziała do siebie ziewając.

- Ester! Nie widziałaś mojej różowej spinki? Tej w kształcie motyla! Szukam jej już od dwóch minut i zaraz padnę. Oh, jakie to życie jest ciężkie! – rzekła Magdalena, wchodząc do pokoju przyszywanej siostry bez pukania.

Kopciuszek westchnął ze zrezygnowaniem, wstał z kanapy i odgarnął ubłocony kosmyk włosów z twarzy.

- Ostatnio jak macochy nie było, a wy zrobiłyście imprezę był tu taki blondyn. Nie pamiętam jak się nazywał, w każdym razie podeszła do mnie jego dziewczyna i spytała czy nie wiem gdzie masz spinki, bo chce sobie spiąć włosy, żeby jej się pod prysznicem nie moczyły. Pokazałam więc jej koszyk w którym miałaś spinki. W tym koszyczku z pewnością była ta różowa. Widziałam tylko jak spinała nią włosy. A co z nią zrobiła to już nie wiem, bo zamknęła się z tym chłopakiem w toalecie.Magda wytrzeszczyła oczy i wydała z siebie coś rodzaju pisku, poczym zbiegła na dół nawołując imię swojej siostry.

- Weronika! Weronika! Wiesz co powiedziała Ester?!

- Co?

- Robert. Ten sam Robert co przed chwilą mnie zaprosił na dyskotekę, był pod prysznicem z tą flądrą – Angeliką! Uwierzysz?

- Żartujesz!

- Naprawdę! Ja nie rozumiem co on w niej widzi! Przecież ta dziewczyna w ogóle nie ma klasy! Jak mógł wybrać kogoś takiego!

- Madziu! Nie przejmuj się! Ja też tego nie rozumiem. Wiesz co? Mówiłaś, że od tygodnia masz te same tipsy. Idziemy zrobić sobie nowe! Zobaczysz, tym razem padnie na twój widok! W końcu będziesz miała nowe ,a Angelika na pewno będzie miała te same co na imprezie!

- Masz rację! Co ja bym bez ciebie zrobiła! Jesteś moją najlepszą psiapsiółą! Idziemy! – krzyknęła udobruchana i podniecona na myśl o pójściu do kosmetyczki.

Kopciuszek zamknął cicho drzwi za siostrą i pokiwał z dezaprobatą głową.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 10

Bardzo fajnie napisałaś. Podoba mi się, oby tak dalej.

Bohaterka, którą wprowadziłam ma na imię Magdalena. chciałabym, wolałabym, prosiłabym, aby tak zostało.Oceny się uzasadnia.

Styl pisania i pomysł opowiadania.

Pomysł opowiadania nie należy do autorki wpisu to raz. Dwa: dziesięć punktów to dużo jak za styl pisania. Nie uważasz?

Styl autorki dopisu, nie całości, ale całość też jest fajna. A tak szczerze pisząc to moim wyborem jest ile punktów daję.

10- to nie trochę za wysoko?

ej weźcie dajcie spokój! W komentarzach powinno się komentować wpisy, a nie to, czy ktoś dał mi najwyższą liczbę czy nie, bo mi to naprawdę wisi ^^

Jezu... baby, nie pozabijajcie się;P

specyficzna_ja... szczerze mówiąc nie podoba mi się ten wpis. Powiem nieładnie: ,,małpujesz’’ w tym Pudełko (za to minus). O tipsach macochy pisała Pudełko, a w twoim dopisie: ,,...Mówiłaś, że od tygodnia masz te same tipsy. Idziemy zrobić sobie nowe...’’. Mogłaś bardziej wykazać się twórczością i własnym pomysłem (1 minus za brak inwencji twórczej). Nie podoba mi się to, że nie trzymasz się fabuły... Kopciuszek miała naprawić prostownicę dla Magdaleny(1 minus). I jeszcze chętnie dałabym minusy- tej osobie, która twierdzi: miałaś fajny pomysł. Radzę czytać uważnie zanim się zrobi taką gafę. Autorką jest Vedis.

ok... ale chciałam minusy przyznać

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.