Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 38: 21 sierpnia . Znaczy to , że za dziesięć...

« poprzedni dopis
 

Drache 42

Od: 11.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 4,

Dopisów: 172,


***

21 sierpnia. Znaczy to, że za dziesięć dni nowy rok dla uczniów, a dla mnie jeszcze miesiąc wakacji i studia. Sam się dziwie, że to tak szybko poleciało - ledwo co skończyłem liceum, potem maraton maturalny (nerwów, co ciekawe, było mało. Najgorzej jednak wyszło w chwili, gdy nagle zwaliły mi się na głowę praktycznie trzy... a może dwa... egzaminy pod rząd. I te powtórki całodniowe...), potem nerwy związane z pytaniem - starczy punktów, czy nie? - a zaraz potem przyjęcie, złożenie papierów, trach i jestem.

A teraz, tak nagle, czasu minęło aż za wiele i znów jestem u progu nauki. Tym razem o stopień wyższej i o dziesięć stopni trudniejsze. Bo chociaż ludzie mówią, że to łatwy kawałek chleba, to ja się martwię. Martwię, że nie podołam, że za dużo materiału zrzucą mi na łeb i będę się uczył aż do przesady i przesycenia. No bo ile można?

Ale z drugiej strony... Po roku mogę zmienić kierunek, mogę robić drugi, mogę... Wiele rzeczy, które pewnie nie będę chciał robić, ot i cała prawda.

Ale ostatnio naszła mnie myśl - co ja chcę w życiu robić? Przejrzałem możliwości, swoje zalety i wady, swoje upodobania i aspiracje. Wyszło na to, że najchętniej piórem. Nie mówię tu o pisaniu wielkich powieści czy czegoś w tym guście, ale chociażby recenzji. Artykułów. Felietonów.

Swego czasu myślałem o karierze dziennikarza. Wpierw studia, potem praktyki i tak dalej. Ale potem patrzę - 30 miejsc na kierunek. Fajnie, na pewno się dostanę. Potem opinie, że same studia nic nie dają, lepsza praktyka, a absolwentów to tak średnio chcą. Też kiepsko. A potem... Potem w sumie to zamilkło.

A teraz jest kapkę inaczej. Na Valkirię wciągnął mnie znajomy z pewnego forum. Wkrótce zostaną reaktywowane pewne działy, a ja mam chęć do nich pisać. Do tego pion literatury szuka współpracowników - może wysłać przykładową recenzję? Mam zagwozdkę i nie wiem, na razie, co z nią zrobić. Chociaż może to i dobrze, całość dokładnie przynajmniej przemyślę.

I przyjemna muzyka w głośnikach, tak...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.