Wszystko można kupić  zobacz opis świata »

Dopis 15: A ta osoba , która zostanie . . ....

« poprzedni dopis
 
- A ta osoba, która zostanie... zabita - Krzysztof przełknął ślinę - to ona też ma rodzinę.

- Mam to gdzieś! Mamy pieniądze? Mamy! Kochamy się? Kochamy i po co... - Małgosia usiadła na krześle. Łzy napłynęły jej do oczu. Pierwszy raz krzyczała w ten sposób na Krzysztofa. Pierwszy raz czuła, że ma rację, że wszystko załawi. Krzysztof wziął sweter i cicho wyszedł z mieszkania.***

Chodząc po parku w pewnym momencie zauważył tłum ludzi. Myśląc, że to jakiś komik występuje ruszył w kierunku zbiegowiska. O, tak potrzebował śmiechu. Przez ostatnie półgodziny wynotował wszystkie "za" i "przeciw" kupienia serca. Szala delikatnie przesunęła się w stronę zakupienia mięśnia sercowego. Doszedł do tłumu, jednak nikt się nie śmiał. Wszyscy stali nieruchomo ze łzami w oczach. Krzysztof spojrzał na dziwną postać na środku "sceny". Rowerzysta, potrącony przez auto, które właśnie odjeżdżało. Leżał na środku i zwijał się z bólu.

- Zadzwonił ktoś po pogotowie? Spisał ktoś numery? - Krzysztof zapytał w przestrzeń. Odpowiedziała mu cisza, parę osób odeszło od grupy. Krzysztof wyciągnął telefon i zadzwonił po karetkę.***

- Wiesz, Małgosiu co jest najgrosze? - Krzysztof wrócił zmęczony ze szpitala i posterunku policji. Dostał kwiaty od dziewczyny rowerzysty. Chłopak przeżyje. Siedział z żoną na kanapie, obok dziecko smacznie spało. Sielanka.

- Co jest najgorsze? - Małgosia sięgnęła po czajnik z herbatą.

- Przez ułamek sekundy myślałem, żeby wyjąć nóż i... Takie młode, świeże serce. Wstyd mi. - Mężczyzna schował twarz w dłoniach.

- Przepraszam, że krzyczałam. Kocham cię i się boję o ciebie... - Małgosia przytuliła męża.***

Poczuła, że Krzysztof strasznie się wierci. Otworzyła oczy i zapaliła lampkę nocną. Krople potu zmoczyły całą poduszkę mężczyzny. Zaczęła nim trząść i szeptać:

- Krzysiu. Obudź się to tylko sen... - Krzysztof nagle otworzył oczy. Zdławionym głosem powiedział:

- Dzwoń po karetkę, kłuje mnie serce - powieki ciężko przysłoniły ciemne oczy mężczyzny.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Witam w opowiadaniu. Bardzo fajny dopis. Szczególnie pomysł z rowerzystą. Plusiki na początek.

*szala (..)przesunęła się - szala się raczej przechyla

*Obudź się[,] to


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.