Uczucia odległe jak...  zobacz opis świata »

Dopis 51:Aborcja . . . Kontrowersyjy temat , to prawda ....

« poprzedni dopis
 

dziubasek 36

Od: 28.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 5,

Dopisów: 236,


Aborcja... Kontrowersyjy temat, to prawda. Oczywisty jest dla mnie fakt, że każda kobieta powinna być panią swojego ciała, bo w końcu każdy człowiek powinien decydować sam o sobie. Oczywiste jest dla mnie także, że nie zawsze można uchronić się od niechcianej ciąży, bo zdarzają sie różne przypadki a środki antykoncepcyjne czasem zawodzą. Moim zdaniem jednak aborcja jest najgorszym wyjściem z tej sytuacji... Matka, która nie chce dziecka nie powinna pozbywać się go w tak drastyczny sposób... Ja osobiście jestem przeciw aborcji, bo dla mnie jest to poprostu zabójstwo. Ale są przecież inne wyjścia. Można sie przeciesz zrzec praw do dziecka i zostawić je w szpitalu. W ten sposób można uszczęsliwić ludzi, którzy chcieliby mieć swoją pociechę a niestety nie mają takiej szansy oraz zapewnić istotce, której daliśmy życie, lepszy los niż ten, który sami mogliśmy jej ofiarować. Dla mnie osobiście jest to o wiele lepsze wyjście z tej sytuacji, bo po co później dręczyć się wyrzutami sumienia...

Jeśli chodzi o kobiety, które mają ciąże zagrożoną to jest całkiem inna sprawa. Mam znajomą, która zdecydowała się urodzić pomimo, że wiedziała, że jest jedna szansa na sto, że dziecko przeżyje i za to ją podziwiam, bo naprawdę trzeba siły i odwagi, aby tak postąpić. Dziewczyna wiedziała jednak, że jej życie ani zdrowie nie jest w żadnym stopniu zagrożone.Aborcja jest trudnym tematem i różnie postrzeganym przez różnych ludzi. Inaczej widzi to osoba, której niechciana ciąża komplikuje plany a inaczej osoba z zewnątrz, ale moim zdaniem jeśli życie matki nie jest zagrożone powinna chociaż donocić dziecko i zostawić w szpitalu.

Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

\"bo po co później dręczyć się wyrzutami sumienia\" - nie muszą się pojawić. Zalezy od tego, jak postrzegasz aborcję. jesli jako zło- to odradzam, bo będa Cię dręczyć.

Donosić ciąze? Zostawić dziecko. - A jeśli się nie chce być w ciązy?

Koniec tematu z aborcją!;] Ile jest już wpisów na ten temat? co?;]

temat ważny- wiec czemu koniec?


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.