Przyznaj się wreszcie do miłości!  zobacz opis świata »

Dopis 6: Adelajda siedziała w kącie...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

Adelajda siedziała w kącie i obgryzała pazno lewej ręki. Michał rozmawiał ze wszystkimi tylko nie z nią. Nie zapytał się jej jak minął dzień, co robiła, dlaczego jest smutna. Zmrużyła oczy, aby powstrzymać łzy.

- Co się dzieje? - Ania usiadła obok niej.

- Nic... - Adelajda otarła zabłąkaną łzę.

- Ja z tą Magdą... To my tylko rozmawiałyśmy...

- Nie chodzi mi o tą dziwaczną Magdę! - Adelajda wstała gwałtownie i poszła do toalety. Anna wzruszyła ramionami i podeszła do Michała i rudowłosej dziewczyny.

- Widziałaś może "Zielone robactwo”? - Zapytała Daniela.

- Nie.

- Chcemy iść do kina na to - Daniela złapała chłopaka za rękę, aby podkreślić, że coś ich łączy. Michał uśmiechnął się głupio.

Adelajda w tym czasie myła twarz zimną wodą.

- Co się z tobą dzieje? - Szeptała do siebie.

- Jest mydło? - Pytanie padło z boku. Odwróciła się gwałtownie. Za nią stała Magda.

- Nie. - Odpowiedziała patrząc na fryzurę dziewczyny. " Jak można się tak obciąć?" - Zapytała myśli.

- Tak myślałam - Magdalena odwróciła się na pięcie i weszła do kabiny. Adelajda uśmiechnęła się do swojego odbicia i wyszła z łazienki. W tym momencie Daniela łapała Michała za rękę.***

- Dzieciaki - szepnęła Magda do siebie siedząc na kiblu. Właśnie miała zamiar zaciągnąć się tabaką, gdy ktoś zapukał do drzwi.

- Zajęte - mruknęła.

- Szybko, ona... Ona zemdlała! - Dziewczęcy głos trząsł się z emocji. Magda otworzyła drzwi i zobaczyła Adelajdę, która blada siedziała pod ścianą.

- Zajmę się tym - mruknęła. Podeszła do dziewczyny i kucnęła obok niej. Szybko, mocno i trzykrotnie uderzyła ją w twarz. Adelajda otworzyła oczy nagle i spojrzała zaskoczona na dziewczynę.

- Mnie się tylko słabo zrobiło… Słabo i gorąco, dlaczego mnie uderzyłaś? – na to pytanie Magda wzruszyła ramionami i podała rękę dziewczynie, aby ta mogła wstać. Ręka została odtrącona.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

nie lubię przekleństw w opowiadaniach podoba mi się, że Adela jest nieufna do Magdy. Ale chcę, aby póżniej się to się zmieniło. Dzięki za wpisy:)

Nie dziękuj mi za wpisy, bo mam wrażenie, że nie chcesz już, żebym się dopisywała :P

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.