Anna i Jeremiasz

Sad Angel 97

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 14,

Dopisów: 360,


Opis świata:

Ania i Jeremiasz są przyrodnim rodzeństwem. Oboje mają po siedemnaście lat i się nie lubią. Mama Ani i ojciec Jeremiasza uważają, że rodzina powinna być szczęśliwa i zgodna. Nie potrafią nic poradzić na to, że ich pociechy się nie cierpią. Po dwóch miesiącach życia razem w jednorodzinnym domu na przedmieściach jedno jest wiadome – nie będzie szczęścia i zgody. Anna i Jeremiasz kłócą się, obgadują, dokuczają sobie i wymyślają różne dowcipy, nie zawsze w porządku i na poziomie. Co dziwne oboje akceptują partnerów swoich rodziców, ale jakoś siebie nie mogą. W końcu zapada decyzja – przyrodnie rodzeństwo jedzie razem na obóz.

W połowie drogi, podczas przystanku na załatwienie wszelkich potrzeb fizjologicznych, Anna zostaje porwana przez dwóch mężczyzn. Jeremiasz wymyka się w ostatniej chwili z odjeżdżającego autobusu i zaczyna się pościg.

Oczywiście uda się odbić Annę, ale okaże się, że ci mężczyźni ścigają ich dla określonego celu. Ojciec dziewczyny jest znanym politykiem, a matka Jeremiasza uchodzi za najbardziej wpływową kobietę w telewizji (prowadzi swój własny program, którego oglądalność jest wysoka). Jaki to cel? Okup? Chęć zemsty za przegraną? Marzenie o zajęciu miejsca polityka albo prezenterki? Za wszystkim stoi mężczyzna o imieniu Bazyli. Anna i Jeremiasz kojarzą go, kim jest, ale każdy z innej sytuacji i innego okresu.

Dzieci są niezbędne do pertraktacji. Jednak jak przystało na siedemnastoletnie dzieci, które zaczynają się lubić są trudnym celem do schwytania.To jest tylko szkic opowiadania, być może zmieni się podczas tworzenia, napłyną nowe sytuacje, pomysły i bohaterowie. Kto wie.

Może coś z tego wyjdzie, a może nie.Anna – siedemnastolatka, ruda i piegowata, otwarta, ciepła i uprzejma. Potrafi pokazać pazurki, kiedy zajdzie potrzeba. Uwielbia książki, czasami cytuje je. Jest świetna z polskiego i historii, ale nie cierpi przedmiotów ścisłych. Ubiera się w luźne, wygodne ubrania.Jeremiasz – siedemnastolatek, który uwielbia gadać. Jest wysoki, przystojny i ma długie włosy. Gra na gitarze, odważny i zwariowany. Szybciej mówi niż myśli. Jest trochę dziecinny.

Dopisy:

1. Tak . . . Po pięciu godzinach jazdy , trzeba...  08.02.2009 1 czytaj»
2. Panie ministrze , jeszcze jedno...  10.02.2009 czytaj»
3. Minęły może dwie godziny , ale...  10.03.2009 czytaj»
4. Jeremi...  10.03.2009 czytaj»
5. No mała , rozbieraj się zachęcił brunet...  10.03.2009 czytaj»