Niebezpieczne związki  zobacz opis świata »

Dopis 9:Anna i Madeleine siedziały na łóżku i...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Anna i Madeleine siedziały na łóżku i rozmawiały. Były już w koszulach nocnych, wszędzie panowała cisza. Madeleine wymknęła się ze swojej komnaty jak zawsze robiła po balach. Trzeba było przecież omówić przyjęcie, kto z kim i dlaczego, kiedy następne. Madeleine nie lubiła tego specjalnie, wolałaby już spać, ale Anna...

- ... Marcus jest przystojny, ale ten książę co ty z nim tańczyłaś... Też niezły. Mogę mieć dwóch na raz - Anna zakręciła pasemko dookoła palca. Nie przyszło jej do głowy, że jej paplanina może urazić Madeleine. Ważne było, że była słuchana. Więcej jej do szczęścia nie było potrzebne.

- Marcus ma coś takiego w oczach, co...

- Tak wiem, jakieś takie dziwne, tajemnicze... - Anna zamyśliła się. - To podziw dla mnie! - krzyknęła i zaczęła chichotać. "Ja bym to nazwała przerażeniem" - pomyślała Madeleine. Od tylu lat żyła z Anną i wiedziała co może mówić, a na jakim temat lepiej milczeć. Teraz milczała taktownie.

- Zaproszę go na obiad, potem pójdziemy pojeździć konno, a potem...

- A znasz jego adres? A może on nie chce? - ośmieliła się wtrącić Madeleine.

- Mnie nie chce? Phi! Jutro muszę sobie zamówić nową suknię... - Madeleine wstała z łóżka i skłoniła się Annie. Wyszła powoli z pokoju i z mieszanymi uczuciami ruszyła do swojej komnaty. Jak dla niej książę Marcus był dziwny, taki inny. Jakby nie z tego świata. Kładąc się pod kołdrę i zamykając oczy przypomniała sobie taniec z księciem Henrykiem. Poczuła lekkie mrowienie, bo jutro na obiedzie będzie. Może pójdą na spacer? Może pojeżdżą konno? Tuż przed zaśnięciem zobaczyła oczy Marcusa, kiedy nakryła go na wkładaniu jedzenia do kieszeni. W tym czasie Anna ćwiczyła uśmiechy i gesty przy ogromnym lustrze.

- Jutro muszę sobie zamówić z tuzin nowych ubrań, butów... - mruczała do siebie wchodząc do łóżka. Zasnęła z myślą jaka to ona nie jest cudowna.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.