Czy warto kochać?  zobacz opis świata »

Dopis 71: Będąc na kolejnych wizytach...

« poprzedni dopis
 

tygrysek74 113

Od: 03.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 12,

Dopisów: 287,


***

Będąc na kolejnych wizytach rehabilitacyjnych stawiał sobie coraz wyżej poprzeczkę. Przejście kilkunastu kroków nie było dla niego już żadnym wyczynem. Kiedy tylko pojawiał się na oddziale, wzbudzał podziw lekarzy, którzy wiedzieli w jakim stanie był klika miesięcy temu. Niektórzy z niedowierzaniem kręcili głową, ale fakty były takie, że stan Krzysztofa poprawiał się z minuty na minutę. Widząc efekty swoich wysiłków nie poprzestawał. Miał jakiś cel w swoim życiu i skupiał na nim całą swoją uwagę. To pomagało mu przetrwać. Pomimo, że miał okazję nie zrezygnował z umowy z operatorem sieci komórkowej i pozostał wciąż przy tym samym numerze telefonu. Zrobił tak tylko z jednego powodu, dla niej. Pewnego wieczoru gdy siedział przy kolacji z Bożenką jego komórka oznajmiła nadejście wiadomości. Nie śpieszył się z jej odczytaniem zajmując się jedzeniem.

- Nie chcesz wiedzieć kto to? - spytała siostra.

- Jak kocha, to poczeka – odparł brat i uśmiechnął się pod nosem.

- Masz rację – przytaknęła mu – wracając do naszej rozmowy – kontynuowała – co myślisz o małej wycieczce w Bieszczady?

- Nie wiem czy dam radę wejść na szczyt górki – roześmiał się.

- Tu nie chodzi o zdobywanie szczytów – żachnęła się Bożena – tu chodzi o twoje zdrowie i kolejny etap rehabilitacji. Wyjechalibyśmy na dwa tygodnie, jeśli nie będzie ci się podobało, wrócimy do domu.

- Zgadzam się – powiedział klepiąc jej dłoń – ty zawsze masz trafne pomysły.

- Cieszę się, że jesteśmy zgodni.

- A czy my kiedyś nie byliśmy zgodni? – zmarszczył brwi.

- W zasadzie nie – odparła.

- Dziękuję, że jesteś siostrzyczko. Pojdę się już położyć. Dobranoc – to mówiąc wstał, wziął telefon i poszedł powoli do swojego pokoju. Usiadł na brzegu łóżka i wpatrując się w kopertę na wyświetlaczu zastanawiał się od kogo to może być wiadomość. Wcisnął przycisk „czytaj” i czekał…

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.