Pomocne dłonie  zobacz opis świata »

Dopis 13:Bezskutecznie . Nieznajomy wpatrywał się w...

« poprzedni dopis
 

feng-shui 261

Od: 13.12.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 1509,


Bezskutecznie. Nieznajomy wpatrywał się w nią milcząc, a z jego oczu biła prawdziwa udręka i niekłamana prośba. Anna, patrząc na jego zastygłą w oczekiwaniu twarz, poczuła nagłe współczucie do tej obcej osoby. Nie potrafiła sobie wytłumaczyć dlaczego, ale nagle zapragnęła mu pomóc; wiedziała jednak, że nie będzie w stanie zabić człowieka. "Może z nim porozmawiam? Przekonam go jakoś do zmiany zamiarów?” - przemknęły jej przez myśl pytania. Na głos zaś powiedziała:

- W porządku. Chodźmy do mnie, a postaram się rozwiązać twój problem. Nie będzie to łatwe dla mnie, ale...

- Och, dziękuję ci bardzo. Dziękuję - przerwał jej Łukasz. Poczuł wielką ulgę i wdzięczność do dziewczyny, która zdecydowała się mu pomóc. - Jestem Łukasz.

- Anna - odpowiedziała. I to było ostatnie słowo, które od niej usłyszał przez najbliższą godzinę. Mieszkała niedaleko. Zaledwie dwie, czy trzy, ulice od parku. Szli całą drogę wolnym krokiem, trzymając się za ręce. Dłonie dziewczyny były chłodne i miękkie. Niosły mu dziwne poczucie bezpieczeństwa, ukojenie, a także niewątpliwą przyjemność. Gdy w końcu dotarli do jej mieszkania i ta otworzyła przed nim jego drzwi, to co zobaczył sprawiło, iż nogi się pod nim ugięły. "Kolejna wariatka!" - myślał. "Jejku, spotykając tylko takich chętnych do pomocy, nigdy nie osiągnę tego, do czego dążę. Nigdy!" Anna zdawała się nie dostrzegać jego konsternacji i zdziwienia. Pchnęła go delikatnie w stronę kuchni:

- Może coś zjemy na początek? Później opowiesz mi trochę o tym, co cię dręczy, dlaczego chcesz umrzeć i jak, jeżeli w ogóle, mam ci pomóc - powiedziała swym cichym, melodyjnym głosem.

- Tak, to dobry pomysł - powiedział i na drżących nogach ruszył we wskazanym kierunku. Widok kuchni zaskoczył go nie mniej, niż przed chwilą przedpokoju. Postanowił jednak zachować spokój i nie dać poznać po sobie, że się boi.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

*Na gło[s]


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.