Ten dzień  zobacz opis świata »

Dopis 28: Bo TY tak zawsze mówisz . Marysia...

« poprzedni dopis
 
***

- Bo TY tak zawsze mówisz. - Marysia wybiegła z domu. Prawie wpadła pod auto, w którym siedziała piękna kobieta i młoda dziewczyna. Marysia biegła przed siebie. Szybciej i jak najdalej od domu. Wbiegła do lasu, zaczęła zwaliniać bieg i nagle się poślizgnęła i mocno przewróciła się na ziemię. Stłukła sobie łokieć. Powoli wstała i sprawdziła przyczynę wywrotki.

- Ketchup! Kto zostawiła ketchup? Pewnie całą buteleczkę wylano...- Złapała się za głowę i spróbowała czerwonej mazi.

- Krew! - Krzyknęła przerażona i pobiegła w kierunku najbliższego domu. "I co ja powiem? Krew... Kogoś zabito! Nie... Nie... To tylko zwierzę. Tak zabito zwierzaczka." - Uspokoiła się i powoli ruszyła do dpmu.

- Już się nie gniewasz? - Zapytała siwa staruszka, gdy tylko Marysia otworzyła drzwi.

- Nie. Przepraszam, że nie chciałam iść na spotkanie gospodyń, i przykro mi, że wyśmiałam Twoje argumenty. - Uciekła do pokoju ze spuszczoną głową. Nie pójdzie na spotkanie gospodyń, dzisiaj ma schadzkę w lesie. Z jakimś Krzysztofem. Rozplatając swój długi warkocz spojrzała na rombek spódnicy i krzyknęła.

- Krew! Skąd ona się wzięła? - Zapytała przerażona. Po chwili dotarło do niej, że z lasu. Szybko się przebrała i zeszła do matki.

- Maryśka! Wyduj krowy i upiecz babeczki, bo jutro jadę do miasta.

- Mogę też? - Zapytała jak zwykle.

- Innym razem. - Ta odpowiedź padała zawsze. "Czemu nie mogę pojechać?" - Maryśka poszła do krów i zapomniała o swoich wszystkicg problemch.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 4

Marysia - typowa wiejska dziewczyna, ma długie blond włosy, a reszta wyjdzie w praniu. Dziewczyna ma osiemnaście lat, ukończyła sześć klas, żyje z matką. Marysia ma talent kulinarny, zarabia na sprzedarzy swoich wyrobów. Acha, moja bohaterka jest przygłupia i naiwna. :)

Ciekawa postać ;) A niech cię kule biją... Za poczucie humoru i nową bohaterkę +

Hm ładny dopisik no i to poczucie humoru;) Ja tylko nie rozumiem co rozumiesz pod pojęciem typowa wiejska dziewczyna...W tamtych latach różnice między wsią a miastem były jeszcze co prawda dosyć widoczne ale nie aż tak wyraźne...

Za humor +

O, nowa bohaterka... Za fajny dopisik i poczucie humorku daję plusika ;) Pzdr.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.