Skarb życia  zobacz opis świata »

Dopis 11: Boże , dodaj mi siły powiedziała Joanna...

« poprzedni dopis
 

rebel_girl 23

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 84,


- Boże, dodaj mi siły - powiedziała Joanna, po czym ruszyła w stronę domu. Wracała z ośrodka pomocy społecznej, gdzie zaopatrzono ją w podstawowe produkty spożywcze. Plastykowe reklamówki bardzo jej ciążyły.

- Joasiu, zaczekaj! - Z plebanii, którą właśnie mijała, wyłonił się proboszcz. - Porozmawiajmy chwilę.

- Szczęść Boże. - Joanna potulnie stanęła. - Bardzo księdza przepraszam, ale muszę iść do domu.

Sługa boży zerknął na reklamówki.

- Wracasz z ośrodka?

- Taaak - odpowiedziała kobieta, czerwieniąc się.

- Joasiu, nie patrz tak na mnie. - Proboszcz wyraźnie się zmieszał. - To przecież żaden wstyd. Twoja sytuacja jest ciężka, dwoje małych dzieci. Pamiętaj, Bóg zsyła na nas tyle, ile potrafimy znieść. Jesteś niezwykle silną kobietą. Zresztą chciałem zapytać, czy nie mogłabyś trzy razy w tygodniu pomóc nam na parafii. Pani Maria nie daje sobie rady z cięższą robotą. Zarobiłabyś parę groszy.

Joanna zerknęła na księdza. Propozycja bardzo ją kusiła. Andrzej po kilku tygodniach trzeźwości, znowu zaczął popijać.

- Mogłabym przychodzić rano - zaczęła nieśmiało. - Zaraz po tym, jak odprowadzę dzieci do przedszkola.

- Świetnie - ucieszył się proboszcz. - Pani Maria bardzo się ucieszy.***- Czy uważa Ojciec, że sobie nie radzę? - Maria aż zagotowała się z wściekłości. Ma pozwolić, żeby jakaś obca baba, kręciła się po jej kuchni i we wszystko się wtrącała? Nie pozwoli na to. - Obiadki księdzu nie smakują? A może gdzieś jest brudno?

- Ależ pani Mario, przecież nie o to chodzi - proboszcz wyraźnie się speszył. - Chodzi o Joannę. Jej mąż jest alkoholikiem, mają dwójkę małych dzieci. Nie będzie sprawiać kłopotów, zapewniam panią. Miłosierny Bóg spogląda na nas z nieba, pani Mario. Czy myśl pani, że możemy odmówić pomocy jednej z jego owieczek?

Maria zamyśliła się.

- No dobrze - rzekła ugodowo. Koleżanki będą ją podziwiać, jak się dowiedzą, że jest taka dobroduszna. - Niech tylko nie wtrąca się do gotowania.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* [Z] plebanii

* [P]roboszcz


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.