Wrota Piekieł  zobacz opis świata »

Dopis 26: Chcesz mi powiedzieć , że pilnowana przez...

« poprzedni dopis
 

amizonka 107

Od: 10.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 371,


- Chcesz mi powiedzieć, że pilnowana przez ciebie XIII księga zniknęła? - podjął szatan, zaciskając pięści na oparciu kościanego tronu. Mefistofeles przełknął głośno ślinę.

- Niestety tak, mój czarny panie. Ktoś dokładnie wiedział, gdzie szukać. Podejrzewam, że zrobił to ktoś z naszego kręgu.

- Mam ci uwierzyć, szczurze?! Sam nie bez powodu nosisz przydomek kłamcy! Natychmiast zwołaj mi tu resztę durniów! Za pięć klepsydr ty, Gabriel, Raziel, Belzebub, Ariel, Belfegor i Moloch macie się stawić w Komnacie Płaczu! - ryknął Lucyfer, a jego oczy zapłonęły żywym ogniem. Mefistofeles wyszedł szybkim krokiem, ocierając pot. Po raz pierwszy w swym wiecznym życiu był naprawdę przerażony.***

- Potrafisz ją rozwiązać? - zagadnął z nadzieją w głosie Reed, przyglądając się zafascynowanej runom Merimie. Dziewczyna zmrużyła oczy, wpatrując się w rysunki na ścianie:

- Spójrzcie tutaj! - krzyknęła, wskazując palcem rozmazany szkic. - Ten obrazek przedstawia wielką muchę wrysowaną w odwrócony pentagram, symbol satanistyczny. Nie mam wątpliwości, że jest to Belzebub. W naszej kulturze chrześcijańskiej uważany jest za strażnika bram piekielnych, a nawet prawą rękę szatana.

- Ale co to ma wspólnego z naszą zagadką? - zapytał zirytowany Mike. Dziewczyna rzuciła mu gniewne spojrzenie, po czym odrzekła:

- W języku semickim jego imię oznacza "pana podziemnych wód".

Nagle ziemia zadrżała, a ze szczeliny znajdującej się obok płonącej bramy wytrysnęła krystaliczna woda. Komnatę wypełniła para, a gdy opadła, oczom zebranym ukazał się wysoki mężczyzna z błoniastymi, przezroczystymi skrzydłami.

- Belzebub... - wyjąkała Merima, przecierając okulary. Wszyscy intuicyjnie padli na kolana, obawiając się najgorszego.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Szybka jesteś :))) Ciekawe rozwinięcie wątku :) Mam nadzieję, że wena mnie nie opuści :) Pozdrawiam! ^_^

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.