Zbrodnia i po zbrodni.   zobacz opis świata »

Dopis 6:Chciała zachować swój styl , to...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Chciała zachować swój styl, to wiedziała na pewno. Jednak jaki miała styl, kiedy za kratkami wszystkie kobiety miały zawsze takie same gacie, koszulki i swetry? Czy można tutaj mówić o jakimkolwiek wyczuciu stylu? Kiedy szła wzdłuż ulicy minęła z pięć salonów fryzjerskich, chciała wejść i znów poczuć zapach lakieru do włosów i usłyszeć szum suszarek. Jej mama kiedyś pracowała w salonie, krótko, bo krótko, ale Izabela spędziła tam czas po szkole. Salon kojarzył jej się miło i ciepło.

Zdecydowała się wejść do jednego z nich i zanim się obejrzałam siedziała na krześle.

Wybrała jednak złe wejście i wylądowała w salonie kosmetycznym. Kobieta coś do niej mówiła, że z włosami nic nie zrobi, bo za krótkie, ale z brwiami to pomoże. Izabela uśmiechnęła się miło, wdzięczna za to, że ktoś wykrył u niej problem i go usunie.

- Kurwa! – wyrwało jej się, kiedy kobieta wyrwała pierwszy włosek. Zadowolenie z tego, że usunie swój problem zamieniło się w nienawiść do baby i jej szczypczyków.

- Zobaczy pani jak boli depilowanie okolic bikini – mruknęła kobieta i kontynuowała swoją pracę. Na depilację łona się Izabela nie zgodziła. „ Jeszcze czego, będzie mnie dotykać tam gdzie przez ostatnie piętnaście lat wędrowały tylko moje dłonie.” – myślała ubierając płaszcz.

Wyszła bez brwi, a raczej z cienkimi kreskami, wyglądała trochę idiotycznie, jakby dziwiła się na widok czegoś, ale wszystkie pracownice plus dwie stare baby na krzesłach zapewniły, że jest piękna i mam piękne brwi. „Gówno prawda. Wyglądam jak… masakra” – myślała idąc ulicą i patrząc pod nogi. Nie miała ochoty patrzeć na ludzi, wystawiać na widok swoich brwi. Poczuła się śmiesznie mając kompleksy takie jakie ma typowa nastolatka..
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 4

* w[\]d[zi][w\]ęczna, czyli powinno być "wdzięczna]


* nie wie[,] co


 


Nie wiem, czy Pudełko zauważyłaś, że poprzedniczka popełniła błąd, bo zastosowała pierwszą osobę, zamiast trzeciej, tak jak było wcześniej.


 


o faktycznie! poprawię narrację później ;)


Depilacja w salonie fryzjerskim? Już szybciej takim ogólnym, kosmetycznym.


 


"Śmiesznie było przymierzać biustonosz, majtki i wybierać rajtuzy," - Uważaj, Pu, bo wpadasz w swój styl pisania tak trochę zabawnie i groteskowo, a ta postać jest raczej pragmatycznym ponurakiem, więc nie chcę, żeby z niej wyszła zdystansowana, trochę zabawna w myślach kobietach ;p


 


Prócz tego bardzo fajnie, że to ciągniesz, bo ja jakoś nie mam pomysłu ;p


poprawię, poprawię, ale najpiew dopis do Agaty:P


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.