Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 853:Chciałabym się uśmiechnąć . Naprawdę ....

« poprzedni dopis
 

susie9 77

Od: 09.06.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 108,


Chciałabym się uśmiechnąć. Naprawdę. Przecież wszystko to, co jest wokół mnie, wszystko to, co mnie dotyka, jest cudowne. Otaczają mnie wspaniali ludzie, którzy się uśmiechają. Więc ja też chciałabym się uśmiechnąć.
Gdybym to zrobiła, nikt by się nie zdziwił, ponieważ uśmiecham się często.
Szkoda, że nie mogę się uśmiechnąć, bo mi czegoś zabrakło. Kącik ust drży, bo serce przekazuje mu nerwowe sygnały. Krwistoczerwony błyszczyk kapituluje i daje za wygraną. Kącik drży, ale tylko przez chwilę. Do rezygnacji mu blisko.
Nie jestem tchórzem, bo robiłam już wiele rzeczy. Ale teraz stoję na dole, a tam na górze jest ktoś inny i ja nie potrafię wyciągnąć ręki, nie potrafię się uśmiechnąć.
Zdradzieckim ruchem skaczę ku górze, której nie mogę dosięgnąć, i łamię się zbyt szybko. Opadam, jak liść opada z drzewa. Spadam jeszcze niżej, tak, że teraz muszę wytężać wzrok, by tego kogoś dojrzeć.
Rozpaczliwe próby spełzają na niczym. Nie płaczę, bo nie jestem mięczakiem. Mogę tłuc głową o ścianę, ale to nie pomaga, bo tylko głowa mi pęka.
Po chwili jest jeszcze gorzej, a coś ściąga mnie na dół. Póbuję się ogarnąć, ale jedyne, do czego dochodzi, to spazmatyczny ruch ręki.
Naprawdę chciałabym się uśmiechnąć.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Chciałabym, ale boję się- jak mawiał Lech Wałęsa.

* P[r]óbuję

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.