Goodbye cruel world  zobacz opis świata »

Dopis 2: Ciąża . W innych okolicznościach ,...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Ciąża. W innych okolicznościach, kiedyś, za kilka lat by się cieszyła. Była by matką, która z niecierpliwością czeka na poród, kobietą, która ma pracę i pieniądze. Może była by kimś, napewno była by kimś lepszym niż teraz. Bo kim jest trzynastolatka? Siedziała w pokoju na podłodze i na kartce pisała wolno i powoli. Lietery nakrapiane łzami wolno układały się w całość:

" Rodzice!

Wiem, że chcecie mieć wnuki, cieszyć się nimi i opiekować. Ale to za dziesięć lat, byście chcieli, a nie teraz. Jestem w ciąży i nie wiem z kim, mamo! Nie mogę do ciebie iść, nie wiem jak wam powiedzieć, czy zrozumiecie. Byłaby awantura, wojna i bitwa o to dziecko. Tato by krzyczał znów, tak głośno jak zawsze. Boję się... Konsekwencji i was.

Kocham, kocham.

Całuję Julka".

Odkłada długopis, zakleja kopertę i kładzie na łóżku. Wychodzi do łazienki. Napuszcza wody do wanny, a potem wkłada tam głowę. Po minucie chce wyciągnąć, ale jest zdecydowana. Teraz ręką maca gdzie jest suszarka, którą wcześniej przygotowała. Pstryknięcie i cichy podmuch ciepła. Brakuje powietrza, chce wyciągnąć głowę, ale nie może, ma blokadę w sobie. Chce umrzeć, ale się boi. Puszcza suszarkę do wanny.

Wysiadły korki.***

- Dlaczego nam nie powiedziała? - kobieta przytuliła się do męża.

- Nie ufała nam, źle ją wychowaliśmy...

- Już nie naprawimy błędu.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Perfecto !


 


* na[ ]pewno


*Li[/e]tery


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.