Cień

witcheress 1

Od: 30.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 1,


Opis świata:

Bestiariusz:

Wszystkie bestie/niebestie występujące w mitologii słowiańskiej.

Glosariusz:

Międzymrok, Nadmrok, Podmrok - są to trzy równoległe światy, oddzielone od siebie, jak sama nazwa wskazuje, warstwą Mroku. Przed Wielkimi Wojnami Mrok nie istniał; pojawił się dopiero, gdy nienawiść między rasami żyjącymi na wszystkich trzech światach stała się tak ogromna, że bogowie postanowili zaingerować.

Zakon Cieni - zakon profesjonalnych zabójców, potocznie nazywanych Cieniami, z racji tego, że zabijają bezszelestnie, bez wahania i bez zbędnych pytań. Cienie to rębajły, ludzie, z którymi nie warto zadzierać; większość władców wynajmuje ich do pozbycia się przeciwników politycznych, ale także zwykli kupcy, rzezimieszkowie, a nawet mieszczki czy wieśniaczki są w stanie zapłacić określoną sumę Cieniowi, żeby kogoś po prostu zabić.

Siostry Saracenki - pierwsza Matka klasztoru Sióstr Saracenek, Voir Paradestell, założyła zakon w czasach Wielkich Wojen. Po dwóch latach okazało się, że taki zakon nieźle prosperuje, a do tego ma niezwykły wpływ na władzę w państwie. Siostry szybko rozprzestrzeniły swoją religię na cały Międzymrok, skutecznie wypierając inne wyznania. Siostry Saracenki wzięły swoją nazwę od jednego z plemion Podmroku, które wyginęło podczas Wielkich Wojen.

Ruiseart - główny bohater, Cień. Profesjonalny zabójca, chociaż trudno w to uwierzyć; Ruiseart jest przesądny aż do bólu, na szyi nosi wszystkie możliwe amulety, które brzęczą przy każdym jego ruchu. Specjalizuje się w zabijaniu potworów, które atakują dużymi grupami. Kobieciarz. Ruiseart jest wysokim rudowłosym mężczyzną o szarych oczach i ujmującym uśmiechu. Z reguły ubiera się w znoszone ubrania charakterystyczne dla średniowiecza.

Deeria - miecz Ruisearta. Otrzymał go od swojej mentorki w Zakonie po zakończeniu szkolenia.

Asha - uciekinierka z Klasztoru Saracenek. Kiedy była mała, jej rodzice oddali ją Siostrom w zamian za dwadzieścia złotych monet. Ma brązową, opaloną skórę, ciemne oczy i czarne włosy. Podejmuje się różnych zajęć, które są typowo męskie - pracowała jako kowal, drwal, a nawet wykidajło. Zdarzyło jej się zaciągnąć do armii królewskiej, ale po jakimś czasie uciekła, dowodząc, że nie może zostać w jednym miejscu, gdyż po prostu do niej to nie pasuje.
-------------------------------------
Ojej, ale się rozpisałam :) Podsumowując: chciałabym utrzymać opowiadanie w charakterze baśniowego średniowiecza, choć z każdym momentem coraz bardziej pogrążającego się w Mroku otaczającym trzy światy.
Wprowadzanie nowych postaci, najlepiej drugoplanowych, jak najbardziej wskazane.
Prosiłabym o utrzymanie języka w konwencji staropolskiej - używanie zwrotów typowo archaicznych.
Opowiadanie może zawierać wulgaryzmy, ale tylko w odpowiednich momentach (np. jakaś walka lub po prostu w ustach prostaka); nie życzyłabym sobie, żeby postacie rzucały wiązankami na prawo i lewo.

To tyle, dziękuję i zapraszam do współpracy :)

Dopisy:

1. Powiedzcie , panie , ile bierzecie za ubicie...  10.02.2011 1 czytaj»