Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 665:Cisza przed burzą . Za oknem ciemno , duszno...

« poprzedni dopis
 

Delanea 2

Od: 26.08.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 1,


Cisza przed burzą.Za oknem ciemno, duszno i parno. Ja piję gorzką herbatę Earl Grey i zastanawiam się co będzie, jeśli on nie napisze. Gadu-Gadu nie działa, telefon milczy niemiłosiernie, a ja z godziny na godzinę czuję się coraz bardziej przygnębiona. Czyżbym mu się narzucała? Czy jestem dla niego niechcianym Aniołem Stróżem? Czy jestem dla niego natrętną muchą, która siada mu co chwila na głowie, a on próbuje się od niej odpędzić? Wolałabym prosto z jego ust usłyszeć najprawdziwszą prawdę, niż cierpieć katusze, zatruwając się domysłami.

Kolejny łyk herbaty. Cisza aż wrzeszczy. Szumi mi w uszach. Czekam na pierwszą błyskawicę, na pierwszą kroplę deszczu. Lubię deszcz. Lubię kiedy bębni o parapet.

Telefon dalej milczy. Nawet nie czuję ciepłej łzy na policzku, orientuję się, że płaczę, gdy między klawisze klawiatury wpada kropelka. Zgrywam twardo stąpającą po ziemi dziewczynę, a w rzeczywistości jestem tylko zwyczajnym mięczakiem.

Mam dość tego wszystkiego.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

Bardzo podoba mi się to, jak pięknie wkomponowałaś swoje emocje w otaczający Cię świat. Za to plusik.


Oj, mam wrażenie, jakby to było o mnie, często miewałam takie chwile zastanowienia, choć teraz jestem już nieco bardziej spokojna. ;) To oczekiwanie jest naprawdę nieznośne - życzę optymizmu i wytrwałości. :)


O! Dziękuję :**


 


Ładnie. Podoba mi się, jak piszesz - dużo emocji, barwny opis, ale bez jakiejś zbytniej egzaltacji. Dopisuj się dużo do opowiadań bo potrzeba tu osób, które "radzą sobie ze słowami" :D


Pozdrawiam Lu


P.S. Plusik na zachętę, za "wrzeszczącą ciszę" ;]


* burzą[/.]
* zastanawiam się[,]
* co chwil[ę]
* Lubię[,] kiedy


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.