Chrystus  zobacz opis świata »

Dopis 1:Cisza . Wśród wszechobecnej...

 

matthaeus 82

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 6,

Dopisów: 68,


Cisza. Wśród wszechobecnej, przerywanej tylko delikatnym pomrukiwaniem wiatru ciszy, powoli kroczyła nieznana postać. Otulona długą szatą, zniszczoną już po wielu dniach wędrówki, stawiała kroki uważnie, jakby szukając w każdym z nich jakiejś wskazówki. Gdyby podejść bliżej można by zobaczyć pot, ściekający po śniadych skroniach. Słone strużki torowały sobie drogę przez zakurzoną, zmęczoną twarz. Coraz bardziej dawał o sobie znać głód. Głód wżerający się w skórę. Rozdzierający wnętrzności. Odbierający zdolność ostrego widzenia. Człowiek spojrzał w lewo. Jego oczom ukazało się niezwykle piękne stworzenie. Istota tak idealna, że można by odnieść wrażenie, iż istniała od zawsze, z każdym dniem wchłaniając urodę świata i przekształcając ją w obraz samej siebie. Mężczyzna poznał ją natychmiast. Nie musiał nawet kierować wzroku w jej stronę. Nie miała skrzydeł, ani żadnej z odbieranych przez ludzkie oko barw. Była przedziwnie nieokreślona, a jednak zatrważająco prawdziwa. Dużo prawdziwsza niż ziemskie istoty. Jakby powstała z samego serca Stworzenia. Jakby była jednym z przedsionków tego serca.

Kiedyś rzeczywiście nim była.

- Jeśli jesteś Synem Bożym, rozkaż temu kamieniowi, aby stał się chlebem – dźwięk dochodził zewsząd. Nie miał źródła, a jednocześnie jego źródłem było całe Istnienie.

Mężczyzna spojrzał na Anioła bez cienia strachu. Spojrzenie wyrażało całe Jego jestestwo. Jednak rozmówca dobrze wiedział z kim ma do czynienia.

- Napisano: nie samym chlebem żyje człowiek, ale tym wszystkim, co pochodzi z ust Boga – Jakże inaczej mógł odpowiedzieć jeśli nie słowami własnego Ojca. Dobył tej samej broni, którą chciał walczyć jego przeciwnik.

Przeciwnik, który już teraz skazany był na porażkę.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 7

Możecie kontynuowac scenę na pustyni, lub przejśc do innej. Wybór należy do was.

Z poważaniem

Matthaeus

Jak zwykle poetycko aż do bólu. trochę mnie przeraża wizja pisania z Biblią w łapie, ale dam radę, jak wygrzebię PŚ z odmętów pokoju. Pomysł niezły, zobaczymy co z tego wyjdzie.

miałam sie dopisać, ale mnie szlag trafił. życzę sobie normalnie, abyś dialogi opatrywał odsyłaczem do ewangelii, z której je brałeś. wcześniej nic tu nie napisze < zła >

Po prostu piękne. Jest tylko jeden problem kto Ci dotrzyma kroku... Ale za pomysł i jego realizacje masz 4+ ;)

Pomysł bardzo fajny, chociaż trudny do pisania. Bardziej dla zaawansowanych użytkowników. Ale i tak mi się podoba.

Wypijmy za KWA!!P.S.

Napisz tu coś wreszcie.

Przeczytałam pierwszy wpis i naprawdę jestem pod wrażeniem. Chciałabym umieć pisać równie pięknie jak Ty.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.