Co by było gdyby...?  zobacz opis świata »

Dopis 26:Co by było , gdyby kobiety przestały...

« poprzedni dopis
 

Drache 42

Od: 11.06.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 4,

Dopisów: 172,


Co by było, gdyby kobiety przestały stanowić dla nas, męskiego rodu, zagadki?

Czego kobieta pragnie? O czym myśli? Dlaczego może zmieniać do woli zdanie? Dlaczego wymaga domyślania się? Dlaczego ma zmienne nastroje? Dlaczego nie chce rozmawiać na pewne tematy? Dlaczego?

Dlaczego kobieta to tak skomplikowane urządzenie, tak dziwaczne w swej złożoności i tak ogólnie niepojęte, że gdyby przysiąść i zastanowić się, i rozrysować mapę mentalną z nią związaną, wyszłaby nieregularna plątanina linii i kółek, bez ładu, składu i sensu?

Gdyby kobiety mówiły to, co myślą, mężczyźni mogliby poczuć się zażenowani. "Myślałam właśnie o tym, że powinieneś trochę schudnąć", "Zastanawiałam się, dlaczego jesteś taki niedelikatny", "Rozmyślałam nad tym, czy nie powinieneś wybielić sobie zębów i częściej się psikać dezodorantem". Czego oczy nie widzą i tak dalej.

Gdyby kobiety nie wymagały domyślania się, cały dreszczyk emocji z nimi związany zniknąłby. Może ma teraz ochotę na czekoladki? Albo sprawię jej przyjemność zabierając do kina? Patrzy na mnie tak dziwnie... Może chce o coś poprosić? "Poproszę o...". Czar prysnął, kostka rubika ułożyła się sama.

Gdyby kobiety chciały rozmawiać na pewne tematy ( feministki to wyjątki, one mogą mówić o wszystkim ), cały mit o delikatnych, wstydliwych kobietach zniknąłby. Kobieta poruszająca temat tabu, rozmawiająca o własnej seksualności bez rumieńca na twarzy? Rzecz często spotykana, lecz jeszcze nie powszechna.

I nagle życie staje się prostsze, bo zamiast pilnie studiować instrukcję, sprawdzać, szukać, badać i wyciągać wnioski mamy wszystko podane na tacy. Śniadanie, obiad, kolacja, pilot do telewizora, paczka papierosów, piwo i podnóżek. Zero wysiłku.

I tym prostym sposobem każda kobieta byłaby dla mężczyzny jak otwarta księga a nie pełna sprzeczności, dziwna, niepojęta istota, która potrafi wpędzić w depresję albo zmusić do refleksji.

Szczerze? To ja wolę krzyżówkę bez podpowiedzi, może poza drobnymi.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 8

Tak ładnie ujęte, że się prosi o+


Bardzo fajny temat i wnikliwa analiza ;-)


popieram dziewczyny :D 


Hehe bardzo mi się podoba, spodziewałam się innego zakończenia, a tu proszę - jednak potraficie docenić nasze zamotanie ;p


Analiza faktycznie niezła - również plusa daję ;-)


Za pełną świadomość tego ze wiesz, że nic nie wiesz o kobietach +


Za to że Ci się ta niewiedza podoba +


Za świetne ujęcie "problemu" +


 


 


Oczywiście uzbierały się trzy +, których zapomniałam dodać :))


Chylę czoła ^^ wnikliwe rozpatrzenie tematu za co należy się +


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.