Co by było gdyby...?  zobacz opis świata »

Dopis 62:Co by było gdyby nie było...

« poprzedni dopis
 

Pati 46

Od: 10.11.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 353,


Co by było gdyby nie było pieniędzy?Na pewno nie byłoby podziału na ludzi biednych i bogatych, nie byłoby bezdomnych, bo każdego byłoby stać na mieszkanie, które byłoby darmowe. "Ale kto by chciał pracować za nic?" - takie nasuwa mi się pytanie. I chyba mam już odpowiedź... Nikt nie wiedziałby, że istnieje coś takiego jak płacenie za coś, więc nie chciałby zapłaty. Bo jak można chcieć czegoś, o czym się nie wie? Bez pieniędzy świat byłby lepszy, ponieważ owe rzeczy psują człowieka. Ludzie oszukują się, knują i to tylko po to, by mieć pieniądze. Człowiek jest zdolny nawet do zabójstwa, jeżeli zyska dzięki temu kasę. Wieczny wyścig, życie w stresie, nie dbanie o siebie, zaniedbywanie swoich bliskich, przepracowywanie się, niszczenie swojego zdrowia - to wszystko dla pieniędzy. Czy na prawdę są tego warte? A teraz pomyślmy, wyobraźmy sobie świat bez tego wszystkiego. Ludzie pracują krótko, by mieć czas dla bliskich. Nie martwią się o to, że nagle zbankrutują, bo nie ma się o co bać, przecież nie ma pieniędzy. W każdej chwili mogą sobie wziąć nowy dom, nowy samochód i wszystko, co tylko chcą. Są zdrowi, bo dbają o siebie. Żyją spokojnie, bez stresu i bez pośpiechu. Są szczęśliwi. Czy taki świat nie byłby lepszy?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

* co[ś]

* si[e]bie

* ma[rt]wią

* wzią[/ś]ć

Przypomniał mi się epizod z wojny domowej w Hiszpanii który gdzieś przeczytałem czy obejrzałem w telewizorni. Otóż - grupa anarchistów zdobyła bank i wywlokła pieniądze na ulice i zrobiła z nich ogniska. Ktoś się ich zapytał - czemu palicie pieniądze? Nie lepiej je sobie zabrać?
Oni odpowiedzieli: Gdybyśmy je wzięli to my byli byśmy bogaci ale inni byli by biedni. Paląc je tracą one wartość. Przez to wszyscy przestają być biedni.

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.