Grzech Świętości  zobacz opis świata »

Dopis 7: Co to za...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***

- Co to za jedna? - Zapytał chłopak patrząc pod nogi.

- Jakaś Róża, siedzi koło mnie w ławce - dziewczyna kopnęła kamień, który potoczył się pod nogi starszej kobiecie.

- Fajna? - Sebastian chwycił mocno Amandę za rękę.

- Jakaś taka... Nieżyciowa. Taka kolejna dewota, jak wszystkie tam - Amanda zaczęła się śmiać wesoło. Weszli do sklepu z płytami muzycznymi.

- Kto znajdzie perełkę, ten stawia lody - uśmiechnął się do dziewczyny i ruszył w kierunku pudła z przecenionymi płytami. Na tym polegała ich zabawa, kto znajdzie coś cenniejszego, oryginalnego, cudownego ten zgarnia nagrodę. Amanda oblizała się na myśl o dużej porcji lodów, które zapewnie wygra. Objęła wzrokiem wnętrze sklepu uważnie przyglądając się kupującym. Uśmiechnęła się, ponieważ zobaczyła już perełkę, która zapewni jej lody. Nagle wibracje. Czarna komórka Amandy zaczęła drgać w jej kieszeni. Odebrała niechętnie.

- Taaak?*

Róża dostała mandat, jej pierwszy mandat. Trzymała go kurczowo w ręce wchodząc do domu. Wiedziała, co ją czeka. Najpierw nagana od ojca, wyrzuty matki. Potem modlitwa i przepraszanie Boga. Róża powoli ściągnęła buty i położyła je na rzeźbionej szafce. Stanęła na miękkim dywanie i głośno westchnęła starając się opanować łzy.

- Co tam, córciu? - Z kuchni wyłoniła się matka, która właśnie coś piekła.

- Mamo, dostałam mandat - Róża położyła mandat na blacie stołu i usiadła na krześle. Spojrzała na swoje obgryzione paznokcie i zaczęła płakać.

- Masz bilet? Masz. Dlaczego nie jeździsz razem z nim? - Matka zaczęła wymachiwać wałkiem przy okazji rozrzucając po całej kuchni mąkę. Róża skuliła się i otarła łzy.

- Pięćdziesiąt złotych na ten mandat - szepnęła cicho.

- Odpracujesz to. Proszę iść się teraz pomodlić, a potem zapraszam na mycie podłóg. - Matka odwróciła się do dziewczynki plecami i zaczęła ugniatać ciasto.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.