Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 455:Coś mnie tknęło . Coś ruszyło . Coś...

« poprzedni dopis
 

oona 64

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 9,

Dopisów: 456,


Coś mnie tknęło.

Coś ruszyło.

Coś się w środku dzieje i kuźwa nie wiem co.

Dodawałam sobie spokojnie korekty, a właściwie przymierzałam się do pewnej, będącej niemal ponad moje siły, kiedy dzięki wszelkim cudom przypomniałam sobie, że leci "Mam talent", czyli program, który oglądałam z założenia dla Agnieszki Chylińskiej i Kuby Wojewódzkiego. Dlaczego dla nich? O ich boskości wiem, a za to wątpiłam, czy znajdą się u nas ludzie równie oryginalni, co w wersji choćby Amerykańskiej, którą również śledziłam. Tak więc skończyłam na ten wieczór z użeraniem się z piratami i okrętami, zostawiłam jakże pociągającą korektę na jutro, a zajęłam się oglądaniem.

Od razu powiem - myliłam się. Nie przegapiłam żadnego odcinka i wydaje mi się, że ludzie w Polsce coraz mniej boją się pokazać. Właściwie nie dziwię się im - mają świadomość, że gorszego obciachu niż Jolanta Rutowicz, czy też Sara May sobie nie narobią, więc co mają do stracenia? Co prawda byli i ludzie żałośni, śmieszni, nie na miejscu, nie w tym czasie itd. ale jednak całość wypada sympatycznie. I uwaga, tu zaczyna się o gustach, a zaznaczam to, żeby przypomnieć, że o nich się nie dyskutuje, co by nikt mnie nie oskarżał, jaki mam spaczony i dziwny. Zakochałam się w Mateuszu Ziółko, piękny facet o pięknym głosie, pociąga mnie i kocham go słuchać. Wielbię Audio Feels, czyli chłopaków z jajem, którzy w końcu pokazali nam coś nowego, którzy nie tylko mają boskie głosy, ale również potrafią się bawić i naśladować fantastycznie dźwięki instrumentów, ich interpretacja kawałka "Otherside" Red Hot Chili Peppers

mnie rozwaliła i ciągle do niej wracam. Moje serce zdobyła również mała dziewczynka, której spojrzenie jest po prostu niesamowite. Klaudia Kulawik powala mnie nie tylko głosem, ale i swoją osobą. Kiedy o niej myślę, nie mogę uniknąć skojarzeń, czy powiązań z moim Mistrzem - Grechutą, czy też Czesławem Niemenem. Dlaczego? Nie dla tego, że zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" tak, że zmiękły mi nogi, ale że ona daje nam szansę powrotu do takiej muzyki! Ona ma coś, co pozwoli przekazać, podobnie jak mieli tamci. Jest inna inną innością i trzymam kciuki, żeby nie wciśnięto jej repertuaru Dody, czy tam Górniak, ale żeby dano jej możliwość dorosnąć i nauczono ze swojej wrodzonej mądrości korzystać, tworzyć teksty i utwory minimum na poziomie Comy. Ta dziewczynka czuje świat, czuje to, czego dotyka. Mrr!

Na koniec jeszcze troszkę się pospuszczam... nie zapomnę nigdy facetów, którzy mnie wzruszyli. Nie śpiewali, nie tańczyli, nie wygłupiali się. Czarowali. Czarowali jak nikt inny nie czarował, wzruszyli mnie tym, czym nikt mnie tak nie wzruszył - sztuką ciała. Pięknem ciała, doskonałością i... niedoskonałością człowieka. Merkalt Ball. Panowie wygrali i chodź są już sławni w świecie, to oczywiście o ironio w Polsce o nich nie słychać. Teraz zostali docenieni. Ogólnie cieszę się z wyników, bo przyznam, że I miejsce Merkalt Ball, II Klaudii i III Audio Feels to dokładnie to czego chciałam... no, może jeszcze wyróżnienie dla Ziółko by się przydało, ale nie można mieć wszystkiego.

Dziwnie toczą się ludzkie myśli. Spodziewałam się, że spłodzę ckliwy wpis, a wyszedł cholera wie jaki. Jestem kompletnie wzruszona występami moich faworytów i jakoś mi tak smutnawo, nie dlatego, bo się skończyło, tylko wydaje mi się, że za mało się przykładam. Zamiast zająć się porządnie pasją, to pozwalam jej płynąć obok. Może dostałam kopa i w końcu wezmę się w garść? Cholera, nie wiem, czemu mnie tak te występy ruszyły. Głupie babsko ze mnie.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 6

A ja byłam za Bladym Krisem :)


Panowie z Merk... Coś tam ball mnie nie powalili, bo widziałam już wcześniej dużo lepsze przedstawienie Cirque du Soleil, z którego panowie "wiele zaczerpnęli" --> http://www.youtube.com/watch?v=UdBPKwAQWkU :) znalazłam to nawet na YT...


Nie widziałam wcześniej czegoś podobnego, więc może dlatego mi się spodobali :) ale wiesz - Blady Kris kompletnie mi się nie podobał ;/ trochę się beatboxem interesuje i cóż... za wiele nie pokazał. Ale nie był zły :)


Kris trochę ten finał zmaścił, bo wg mnie półfinał był dużo fajniejszy ^^ Ale słyszałam że też to zerżnął od jakiegoś beatboxera z USA... co zrobić :]


W sumie to chyba nigdy do końca nie wiemy, co kto po kim ściągnąć i co kto skąd wziął, z beatboxu ten mi się zawsze podobał:


http://pl.youtube.com/watch?v=X_NI_S9C57g ^^'


OMG, świetny!!!!!!!!!!!!!!!! < żuchwa opada > 


ja też oglądama MT i co do Klaudii Kulawik... hmmm, no cóż... Uważam, że ma niesamowity talent, ba jest bardzo młoda a już ma cudowny głos, którego mogliby jej niektórzy pozazdrościć. Ale co do repertuaru... Fakt, jej głos pasuje do "takich" piosenek - piosenek poważnych i legendarnych. Ale uważam, że jest ow iele za młoda, żeby chociażby w pełni pojąć sens i przesłanie tych utworów. Wydaje mi się, że to wielka ambicja rodziców kazała jej narzucić taki repertuar.


Nie zmienia to faktu, że cudownie byłoby, gdyby w przysżłości Klaudia naprawdę śpiewała i tworzyła właśnie taka muzykę, bo jak już sama wsześniej wspomniałaś, jest naszą szansą na przywrócenie takiego klimatu.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.