Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 839:Czy to już szczyt samotności ,...

« poprzedni dopis
 

ramona 5

Od: 28.08.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 6,


Czy to już szczyt samotności, jeśli przytulam się do kubka? Mam nadzieję, że nie. W końcu to mój ulubiony kubek. Niby znad morza, ale malowany w kawowy żaglowiec na tle słońca - kawowego słońca. Żadne tam błękitne chmurki, żółciutki piasek i lazurowe fale. Kawowy pejzaż morski. Ktoś musiał wykazać się wyjątkową inwencją twórczą - jak na nasze realia - by oderwać się od szablonu. A tak mogę przytulać się do cieplutkiego kubka w kolorze cappuccino i powolutku sączyć z niego właśnie ten słodki napój. Czasem mam wrażenie, że cappuccino to ostatnia dobra rzecz w tym świecie.
Dobra była jeszcze moja bransoletka, którą wczoraj sama zrobiłam. Już dziś ją zgubiłam, gdzieś w pociągu. Bon voyage, bransoletko. Chociaż trochę świata zobaczy... Emanowała taką dobrą energią, że łamała wszystkie zasady feng-shui, tylko na nią popatrzeć, a miejsce wypełniało się pozytywnymi wibracjami. Muszelki, koraliki, rzemyki i te sprawy. Trudno. Przytulam się do kubka i żyję dalej.
Przede mną leży materiał stymulujący z angielskiego.Im dłużej patrzę na tą brudną, czarną kserówkę, tym mniej odczuwam jakąkolwiek stymulację do zmierzenia się z nim. Nie, przyswajanie wiedzy jest tematem, na który lepiej dyskretnie spuścić subtelną kurtynę milczenia.
Mam jeszcze swoje Problemy. Jeden się na mnie obraził i patrzy spode łba, a drugi robi maślane oczy, by zamaskować zdumienie moimi egzystencjalnymi wywodami i jednocześnie nakłonić mnie do współpracy. Ale ja się nie dam, ot co! Co najwyżej sama rozmaślę spojrzenie, ale się nie dam!
A przynajmniej spróbuję. Koniec końców, wiem, że i tak ulegnę.
Aż mi się nie chce o niczym myśleć w taką pogodę.
Cappuccino się kończy.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Ładny, nastrojowy tekst. W sam raz na piękny, puszysty, zimowy wieczór.

O! Bym zapomniała... Mój przyjaciel kubek Cię pozdrawia!

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.