Autoportret  zobacz opis świata »

Dopis 4: Dlaczego ta dziewczynka tak na mnie...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


- Dlaczego ta dziewczynka tak na mnie patrzy?

- Ogląda świat. Przygląda się ludziom i ocenia ich w myślach. Czasami podejdzie i pogada. Mimo, że nie zna to zagada. Jej widok może być mylący, wiesz? Te ciężkie glany, gacie w kratę i fryzura. Jednak jest w porządku. Jak jest Ci smutno to rozweseli. Wiesz, że na każdym zdjęciu się uśmiecha?

- Dlaczego tak mówisz o niej ciepło? Znasz ją?

- Tak. Ona nie ma przyjaciół. Tylko znajomych i znajome. Ale nie jest odludkiem. Wiesz, że została zaproszona na wszystkie dwadzieścia siedem osiemnastek i na wszystkie zrobiła własnoręczny prezent?

- Tak? A ty, co od niej dostałaś?

- Napisała mi opowiadanie. Czerwonym atramentem... Opowiadanie o nas. O mnie i o niej. Wiesz, że jak zadzwonię do niej o trzeciej nad ranem to odbiera telefon z radością i cieszy się, że obudziłam ją o takiej porze. Bo może obejrzeć świat, zrobić sobie herbatę i poczytać...

- Musi być niezwykła...

- Jest. Bo widzisz ona jest taką optymistką, że ją rozsadza od środka. A jaka z niej gaduła! Mówię ci takiej nie ma na świecie. A wiesz, co ją wyróżnia? Pomaga. Wszystkim i wszystkiemu. Taka z niej osoba... Myślę, że się zaprzyjaźnimy bardziej.

- Nie ma wad? To aż nie realne.

- Ma wady. Cięty język sprawia wiele przykrości innym, nie sprząta po sobie i zawsze wszystko wie. Zawsze przygotowana i gotowa do odpowiedzi... To takie dołujące! A jak zaczyna śpiewać to inni uciekają w siną dal.

- O popatrz! Idzie do nas. - Dwie dziewczyny zamachały radośnie do czerwonowłosej obgadywanej osoby.Tak o mnie mówią. O mnie. Innym razem, co ja mówię o sobie...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Niestety mogę przyznać Ci tylko jednego plusa, ale Twój dopis bardzo mi się podobał. Myślę, że można z niego zrobić fragment ciekawej książki, którą z chęcią bym przeczytała:)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.