Mazbah  zobacz opis świata »

Dopis 24: Do diaska! wybuchnął rozgoryczony...

« poprzedni dopis
 
- Do diaska! - wybuchnął rozgoryczony Białowłosy. - Zawsze musimy wpakować się w najgorsze gówno! Najpierw zniknięcie Folstena, a teraz ta inwazja nieumarłych. Jakby mało nam było kłopotów z samymi orkami!

- Eee... Caev, nie chcę ci przerywać, ale chyba mamy kłopoty! - krzyknęła elfka, wpatrując się tępym wzrokiem w zbliżającą się ku ich stronie hordę ożywieńców.

- Walka z tak wielką liczbą nieumarłych jest bez sensu - odparł pobladły ze strachu wojownik. - Katio, zawsze byłaś dzielną kobietą. Wiem, że poświęciłabyś swe życie, aby umożliwić mi ucieczkę. Ja również zrobiłbym to dla ciebie, ale...

- Nie gadaj głupio, tylko biegnij!

- Trzymaj się mocno! - Caev pochwyciwszy dłoń Katii, począł uciekać, co sił w nogach, w głąb miasta.

Biegli krętymi uliczkami, mijali zrujnowane budynki oraz opustoszałe stragany. Armia umarlaków była tuż za nimi. W końcu musieli się zatrzymać. Masywne, żelazne wrota bramy miejskiej, zagrodziły im dalszą drogę ucieczki.

- Caev, jeteśmy w potrzasku! - krzyknęła bezradna elfka, nasłuchując zbliżających się odgłosow ciężkich kroków i beznamiętnych pojękiwań.

- Nie rozpaczaj, kobieto, albowiem każde wrota da się otworzyć! - Na twarzy wojownika pojawił się triumfalny uśmiech. - Eee, chociaż te chyba jednak się zaklinowały...

Po chwili nieumarli otoczyli dwójkę bohaterów.

- To już koniec, Caev! Wiedz, że zawsze cię kochałam!

Białowłosy nie słuchał. Wycelował miecz w swój brzuch, wrzeszcząc „harakiri” lecz to dziwne zaklęcie najwyraźniej nie zadziałało. Wtem rozległ się donośny huk. Pocisk z katapulty skruszył masywne odrzwia. Druga fala orkowych żołnierzy, jeszcze przed chwilą szarżujących z impetem na miasto, stanęła jak wryta. Oto sterczała przed nimi horda szpetnych trupów, oraz dwójka dziwnych ludzi. Wojownik, nie myśląc długo, chwycił Katię w ramiona i szybko odskoczył na bok. W tym samym czasie orkowie z dzikim wrzaskiem rzucili się do ucieczki. Nieumarli ruszyli za nimi, jęcząc zgodnym chórem "jeeeeść".

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

*[B]iałowłosyNiezłe :)

Dobry dopis :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.