Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 26:Dom , dzieci . Nie mam nic przeciwko ,...

« poprzedni dopis
 

Slinky 51

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 282,


Dom, dzieci. Nie mam nic przeciwko, dopóki są to marzenia innych. Dopóki nie jestem zmuszana do tego, by stały się moimi marzeniami.

Pamiętam to święte oburzenie mojej ciotki: "Bez dzieci?! Jak to tak?" Moja mama mnie poparła, jestem wdzięczna za jej zdrowe podejście. Potem jeszcze usłyszałam, że brak dzieci to egoizm. Śmiać mi się chciało. Bo niby w imię czego mam zaludniać pół świata? Może i jestem egoistka. Przyznaję się. Bynajmniej nie dlatego, że nie chcę mieć dzieci, po prostu, wiem, że jestem. Co do dzieci- chyba nie sztuka w tym, żeby natrzaskać sobie małą armię a potem nie mieć pieniędzy na utrzymanie.

Według mojej ciotki to chyba powinnam zapomnieć o studiach, uczyć się gotować prać i skutecznie bzykać. Przecież jedynym celem i ambicją kobiety jest posiadanie dzieci. Irytuje mnie takie podejście.

Jak się dowiedziała, że nie mam bierzmowania, to pierwsze pytanie jakie padło: "A jak ślub weźmiesz?"Co do Ukraińców. Nie lubię uogólnień, obojętnie czy dotyczących Ukrainy, Niemiec czy jakiegokolwiek innego kraju. Nie powiedziałabym, że najbardziej chamscy są Ukraińcy- bo przecież kultura nie ma nic wspólnego z narodowością. Każdy może być chamski, niezależnie od tego, w jakim języku mówi.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.