E6  zobacz opis świata »

Dopis 3: Dzień dobry . . . odparł niepewnie...

« poprzedni dopis
 

cloudjubei 73

Od: 21.10.2006,aktywny: dawno temu

Tekstów: 7,

Dopisów: 104,


***

- Dzień dobry... - odparł niepewnie Piotr. Nie bał się, ani nie czuł, że coś złego może się stać, po prostu żądza wiedzy nie pozwalała mu się bać. - Z tego, co widzę, to, albo mój mózg wytworzył intelekt i pozwoliło mi to na zobaczenie ciebie, jako jesteś czymś, co mogę widzieć, i tym samym teorie materialistów są poprawne, lub przed sobą mam jakiś byt, coś w formie energii...

- Energia... - wszystkie neurony w jego głowie poruszyły się słysząc ten pusty i bezbarwny głos, który przeturlał się po jego wnętrznościach - jest kluczem do wszystkiego. Moje ciało - pomarańczowa smuga przypominająca rękę wskazała na martwego Profesora - umarło, ale Ja żyję. Moja jaźń, ma świadomość i inteligencja są tu obecne, i jest to tym, co widzisz. Trudno jest mi opisać to, co się zdarzyło, ale było to jak impuls, coś, co poczułem wraz z końcem mego ostatniego wydechu. Nie wiem jak, ale mówiąc w odległym nam ludzkim języku, po prostu zrozumiałem, iż nie muszę umrzeć. Ona, ta niesamowita moc, pozwoliła mi ujrzeć to, co jest energetyczną egzystencją mnie... Widzę, że jesteś trochę roztrzęsiony, może usiądziesz? - pomarańczowa wiązka skierowała się na pobliskie krzesło, które niczym pióro niesione wiatrem, znalazło się za plecami Piotra. Energetyczna forma Bobo przesunęła się nad łóżkiem i 'opadła' na ziemię.

- Fascynujące... - spojrzał na krzesło i upewnił się, że zaraz nie 'odleci'. - Energia kinetyczna, hmmm? Rozumiem, że wiesz, iż niezmiernie mnie ciekawi jak?

- Tak, postaram się to wytłumaczyć....***
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Bardzo fajnie napisane

*głos[/,]

*usiądziesz? - [P]omarańczowa

*Fascynujące... - [S]pojrzał


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.