Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 901:Dziś , w tej krótkiej , króciutkiej chwili...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Dziś, w tej krótkiej, króciutkiej chwili rozdzielającej wydech od wdechu, zmienił się świat. Z oddechu na oddech zmieniła się pora roku. Z szeleszczącego spiekłą ziemią i suchym powietrzem lata stała się jesień. Jeszcze odległa, subtelna. Jeszcze nie wyszła z domu, ale już stoi na progu z dłonią na klamce, a ciężki zapach jej perfum przenika powietrze.

Z chwilą, gdy moje płuca rozszerzyły się, napełniając się do granic tlenem i azotem, wypełniając się aromatem niepotrzebnych już liści i rozmokłej, czarnej ziemi, rozbudziły się moje zmysły. Z oddechu na oddech moja skóra stała się niemal boleśnie wrażliwa. Skupienie się na wykonywanej właśnie czynności stało się niemożliwością. Ubranie stało się torturą. Przez tysiąclecia kilku sekund ramiączka biustonosza rozcinały obojczyki, metka koszulki tarła ciało do krwi, pasek wrzynał się w podbrzusze jak garota, buty miażdżyły palce stóp.

A teraz, tego odurzająco pachnącego wieczoru, pisanie rozprasza niesforny kosmyk uparcie muskający skórę za uchem. Tak więc co chwilę poprawiam upięte wysoko włosy, co chwilę poprawiam błędnie napisane słowa, co chwilę przyłapuję się na radosnym uśmiechu.

Jesień. Najpiękniejsza pora roku.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.