Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 34: Eldan przyjął zaofiarowany mu kawałek...

« poprzedni dopis
 
****

Eldan przyjął zaofiarowany mu kawałek mięsiwa. Był głodny, porządnego posiłku nie jadł od wielu dni, żywiąc się głównie suszonym mięsem. Teraz, upieczona bez podlania i korzeni sarnina wydała mu się ambrozją. Wciąż zachowywał jednak milczenie, pozwalając myślom krążyć swobodnie. Spostrzegł, jak Cloud odchodzi w las i wywnioskował, że spędzą tu nieco czasu. Zaczekać muszą przecież na Kelię.

Obudził się, gdy Ork pojawił się w obozowisku. Cloud mówił coś, jednak zamroczony nieco drzemką umysł Varaila nie od razu wychwycił sens owych słów. Goniec potrzasnął głową. Zamroczenie minęło i dotarło don, że Cloud ostrzega ich przed nowym zagrożeniem.

Eldan przyjął słowa Orka ze spokojem, ale i ze zniechęceniem. Wyglądało, że nie zdołają uniknąć walki, drugiej już w przeciągu doby. Nie mógł myśleć o tym z entuzjazmem, zbyt wiele razy jego miecz zadawał śmierć, pragnął już z tym skończy. Wczoraj, gdy zmuszony był dobyć miecza w obronie Kelii, działał bez namysłu, ale też tamtą walkę stoczyć musiał, stawali w czyjejś obronie. Teraz byli w innej sytuacji. Mogli uniknąć zagrożenia, opuszczając tę okolicę. Jednak wyboru nie było. Odejść nie mogli, Kelia wciąż nie wróciła, a więc…

Wstał, przypasał miecz. Bezwiednie położył dłoń na rękojeści swego oręża, dotknął skóry, w którą wsiąkło tyle jego potu. Podszedł do wierzchowców, które uwiązali wieczorem do młodych drzewek. Z olstra przytroczonego do kulbaki swego ogiera dobył łuk refleksyjny, sprawdził cięciwę. Odtroczył kołczan, przeliczył znajdujące się w nim strzały i przewiesił sobie przez plecy. Uzbroiwszy się w ten sposób , dołączył do pozostałych.

- Czy nie mamy szans na uniknięcie starcia? – zapytał Cloud’a, z góry przeczuwając odpowiedź. I padły właśnie takie słowa, jakich się spodziewał:

- Nie – zaprzeczył ork. – Idą w naszą stronę. Możemy odejść, lecz wówczas zapewne pójdą za nami w trop. Ponadto, wydalibyśmy Kelię w ich ręce.

Wiedzieli, że Jubei ma słuszność.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

dotarło do[ń]skończy[ć]
Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.