Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 52: Eldan spoglądał na kobietę...

« poprzedni dopis
 
*

Eldan spoglądał na kobietę, która wyszła na ich spotkanie. Obserwował krótką wymianę zdań pomiędzy nią a Raevanem, odnosząc przy tym wrażenie, że właściwa rozmowa między nimi odbywa się przy pomocy myśli, a nie słów. Wtem dosłyszał okrzyk Yngvild. Spojrzał w prawo, zdążył dostrzec jeszcze, jak Kelia znika pomiędzy drzewami. Łuczniczka krzyknęła, by ją zatrzymać, jednak dziewczyna nie zareagowała.

Varail pobiegł za Kelią. Nie spodziewał się wprawdzie, że zdoła ją dogonić, zareagował odruchowo. Stało się jednak inaczej, niż w nocy, Już po kilkudziesięciu krokach natknął się na dziewczynę. Skulona leżała na ściółce leśnej, zupełnie, jakby te same siły, które nie pozwoliły mu jej odszukać wówczas, teraz nie pozwalały jej się ukryć.

- ... chcę być sama.

- Odejdę, Kelio, jednak najpierw wysłuchaj mnie.

W głosie Varaila nie było żądania, choć słowa mogły to sugerować, miast niego była prośba, błaganie.

- Chcę prosić, byś nie porzucała kompanii. Byś z nami została. Kelio, nikt z nas nie uczyni ci krzywdy. I czuję, że cię potrzebujemy. Nie umiem tego wytłumaczyć, lecz jestem o tym przekonany.

Dziewczyna wciąż leżała skulona na miękkim dywanie mchu. Nie odpowiedziała ani słowem, nie dala żadnego znaku, że słowa Eldana w ogóle do niej dotarły.

- Kelio, przypuszczam, że jakaś cząstka twej duszy należy do świata ludzi. Jedna silniej związana jesteś z naturą.

Przerwał i powiódł spojrzeniem po okolicy.

- Myślę, że te same siły, które złączyły naszą kompanię, zadecydowały też o tym, że cię spotkamy. Dlatego proszę raz jeszcze, zostań.

Wstał i cofnął się o kilka kroków.

_Teraz odejdę, lecz proszę, rozważ to, com ci rzekł. Uszanujemy twą decyzję, jakakolwiek by ona nie była, nawet, jeśli zdecydujesz się odejść. Lecz mam nadzieję, że jednak pozostaniesz w kompanii.

Spojrzał raz jeszcze na Kelię, wciąż nie dającą żadnego znaku, że słyszała przemowę gońca, wreszcie odwrócił się i wrócił na polanę.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

*właści[w]a

*si[ę]

*nocy[.]

*kilkudziesi[ę]ciu

*w[ó]wczas

*Jedna[k]

*powiód[ł]

*[-] Teraz

*si[ę]

nie da[ł]aPlus te wskazane przez Hagath, ale nie poprawione, bo są takie.

*niepoprawione - przepraszam za błąd :)

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.