Śmietnik  zobacz opis świata »

Dopis 30:ENERGIA SŁONECZNA W...

« poprzedni dopis
 

Love 83

Od: 14.02.2010,aktywny: dawno temu

Tekstów: 23,

Dopisów: 213,


ENERGIA SŁONECZNA

W koncepcji energetycznej architektury słonecznej ważną rolę spełniają szklarnie. W pozyskiwaniu napromieniowania z warstwy oszklonych powierzchni decyduje ich wielkość oraz kąt nachylenia. Szklarnia może spełniać rolę ogrodu zimowego, szklany ogród wykorzystany do celów rekreacyjnych stwarza nową jakość użytkową wnętrza mieszkalnego.

Podczas analizy lokalizacji zwracamy uwagę na:

- możliwość wykorzystania terenu

- warunki glebowe

- media

- ekspozycja na słońce

- widoki

- dostępność

- intymnośćZabudowa ekologiczna sprzyja wytwarzaniu jak najlepszych warunków bioklimatycznych w bezpośrednim otoczeniu budynków mieszkalnych oraz ich pomieszczeniach. Dlatego przy realizacji naszego projektu mamy zamiar zastosować właściwe rozmieszczenie roślinne, warunkiem koniecznym jest stworzenie takiej sytuacji w której poszczególne domy są zintegrowane z ogrodami, tworząc przenikającą się wzajemnie całość. Obok funkcji bioklimatycznych rośliny spełniają jednocześnie rolę dodatkowej izolacji cieplnej.

Do zagospodarowania terenu stosujemy materiały o jasnych kolorach w celu odbicia światła na budynek, ciemne kolory wprowadzamy do absorbowania promieni słonecznych i zwiększania temperatury otoczenia. Budynki w naszych projektach są usytuowane w stosunku do wiatru w ten sposób, aby możliwa była całkowita cyrkulacja powietrza wewnątrz budynku.

W opracowanych przez nas systemach przedstawiamy pozyskiwanie energii,jej rozdział oraz magazynowanie ciepła dzięki dodatkowym elementom technicznym takim jak:

- kolektory

- instalacje

- pompy cieplne

- akumulatory wodne

- ściany wodne

etc.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

Hmm... zaiste. Ten wpis pobudził mnie do rozważań, co by było jeśli ludzie mieli by oczy także z tyłu głowy i równie dobrze chodzili na rękach, co na nogach... :)


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.