Ten dzień  zobacz opis świata »

Dopis 55: Ewa spoglądała zaskoczona na Milenę ....

« poprzedni dopis
 

Cassie 64

Od: 11.01.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 3,

Dopisów: 181,


***

Ewa spoglądała zaskoczona na Milenę. Milczała, wpatrując się w dziewczynkę jakimś dziwnym, nieokreślonym spojrzeniem. Lenka, trochę speszona zielonym blaskiem przenikliwych oczów kobiety, zamknęła oczy i z satysfakcją, że wywarła na "wybawczyni" wrażenie powróciła do krainy swoich marzeń. Znów widziała mamę, piękną i uśmiechnętą, znów widziała tatę z tym swoim wiecznym zamyśleniem, malującym się na twarzy... "Mamo" wyszeptała w myślach. "Już niedługo zawsze będziemy razem". Obraz rodziców, którzy w wizji, wyciągali już po nią swe dłonie, rozpłynął się nagle, przywracając dziewczynkę brutalnie do szarej rzeczywistości... Lena zaklnęła cicho i zwróciła się do Ewy poirytowanym głosem:

- To co, jedziemy gdzieś tam? Załatwisz mnie i po sprawie.

Zielonoka siedziała jednak nieruchomo. Wyglądała jakby była w letargu... "Ona chyba jest prawdziwą wariatką" pomyślała Milena z wściekłością. "A może ona miała jakiś sensowny motyw, by go zabić?"

- Dlaczego go zabiłaś?- wyszeptała nagle, starając się ułożyć to zdarzenie w logiczną całość. W ostatnim czasie miała z tym problemy. Mieszkając w tej koszmarnej wiosce czuła się bohaterką jakiejś niezrozumiałej dla niej powieści psychologicznej. Nie mogła nic pojąć i wiedziała tylko, że jedynie śmierć może być dla niej wybawieniem.

- Dlaczego go zabiłam?- powtórzyła równie cicho pytanie morderczyni- A po co chcesz to wiedzieć?

- Bo chce się dowiedzieć, dlaczego nie chcesz mnie zabić?- odparła Lena bez zastanowienia, widząc zdumienie malujące się w pieknych oczach Ewy.- No, bo...- kontynuowała wątek.- Muszę się dowiedzieć, czy zabijanie jest dla ciebie przyjemnością, czy udręką, bo jeśli udręką to musiałaś mieć jakiś sensowny motyw, by zabić tego Grzegorza, a jeśli przyjemnością to...- spojrzała na "wybawczynię" niepewnie, przełknęła ślinę i powiedziała- chcę się po prostu dowiedzieć, czy jesteś uzależniona od zabijania... Czy lubisz mordować ludzi, a przyjemność sprawia ci widok krwi?

Ewa spuściła głowę, nadal była milcząca.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.