Nowa Nadzieja  zobacz opis świata »

Dopis 130: Goniec skinął głową twierdząco ....

« poprzedni dopis
 
***

Goniec skinął głową twierdząco. Zawieszenie broni. W tej chwili ich konflikt nie liczył się. Dwór nie spodobał mu się bardziej, niźli Mariusowi. Budowla była wprawdzie w lepszym stanie niż zamek Sępów, a jednak czuł ciarki biegnące wzdłuż kręgosłupa. Przemknęło mu przez myśl, że właśnie dla opisania tego właśnie dworzyszcza wymyślono określenie „złowrogi”. Soczyście zielona trawa i słońce niezasłonięte przez chmury potęgowały tylko te wrażenie. Tu, w obrębie murów nawet pogodą rządziła jakaś obca mu siła.

Pomógł zdjąć z kulbaki Neriana. Złodziej wciąż był półprzytomny i nie zdawał obie sprawy z tego, co się wokół niego dzieje. Jego organizm, poddany mimowolnie oczyszczaniu z odurzającego specyfiku, nie wracał na razie do sprawności i Eldan mógł mieć jeno nadzieję, że wkrótce ten stan ulegnie zmianie. Było ich wszak diablo mało, a rzucili wyzwanie potężnemu wrogowi..

W zamyśleniu stanął przed bramą głównego budynku. Bezpieczeństwo wymagało, by spenetrowali dziwny dwór, jednak wzdragał się przed wejściem do środka. Miał złe przeczucia, co gorsza, nie dotyczyły one tylko samej budowli. Czuł się jak tropiona zwierzyna, a coś mówiło mu, że myśliwy zbliża się do nich coraz bardziej. Zbliża się z zewnątrz. Powoli dobył miecza, a metaliczny szmer zabrzmiał nienaturalnie głośno, a jednocześnie dziwnie głucho. Tu nawet dźwięki rozchodziły się inaczej.

Varail był zdezorientowany. Co gorsza, wydało mu się nagle, że jest bezradny. Ostatnie wypadki toczyły się w zawrotnym tempie, brały w nich udział siły, przeciwko którym nie znał skutecznej obrony, których miał nadzieję już nigdy nie doświadczyć, i to pogarszało tylko jego nastrój, i tak fatalny od chwili, kiedy pogrzebał zwłoki dziewczynki.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

*Przemknęło mu przez myśl, że WŁAŚNIE dla opisania tego WŁAŚNIE dworzyszcza wymyślono określenie „złowrogi”.

*nie zdawał [s]obie sprawy

*doświadczyć[/,] i to pogarszało

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.