Guwernantka

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


Opis świata:

Czas i miejsce akcji : Anglia, XIX wiek.Anna Clairce jest dwudziestoletnią, nie zamężną kobietą. Jest przeciętna – brązowe oczy, włosy, nierzucająca się w oczy cicha myszka. Czeka na mężczyznę, którego pokochała całym sercem i całą duszą. Jej ojciec usiłował jej znaleźć partnera, ale Anna nie przejawiała ani krzty zainteresowania. Dziewczyna jest wykształcona, postanowiła zostać guwernantką, bo od zawsze kochała dzieci. Opuszcza rodzinne gniazdo i wyjeżdża do hrabstwa Hillmerton, gdzie czeka na nią posada u James’a Bluebarriego. Ma sprawować opiekę nad:

- Claira – dwunastolatka, która jest rozkapryszona, nerwowa i zła na cały świat. Nieszczęśliwe dziecko, które zostało wychowane bez matki przy boku samych mężczyzn.

- Thomas – sześciolatek, który jest bardzo bystry, urwis uwielbiający płatać figle i gadać- Henry – jest najstarszym synem James’a ma dwadzieścia lat, pojawia się trochę później niż inne postaci, ponieważ jest we Francji, gdzie załatwia rodzinne interesy.Zależy mi na tym, aby James po pewnym czasie starał się o rękę Anny, która jest jednak zakochana ( z wzajemnością) w Henrym. Oczywiście wszystko w swoim czasie.Zły charakter, żeby było ciekawiej:

- Amelia vel Dumpert – Francuzka mieszkająca w rezydencji obok Bluebarrich, ostatnio jej rodzinne dochody zmniejszyły się, kobieta chce poślubić któregoś z panów Bluebarrich. Obojętnie, którego, byle miał pieniądze.Zależy mi na opisaniu miłości Anny i Henrego, która będzie rozwijać się powoli i subtelnie.

Chciałabym, żeby wyszło z tego coś fajnego, ale zapewne się nie uda. Co tam.

Dopisy:

1. Anna szła żwirową dróżką...  06.11.2008 czytaj»