Hester

Opis świata:

Rzecz dzieje się na wyspie. Poznajemy akcję z dwóch perspektyw.

Pierwszą jest perspektywa Hester, która jest nimfą leśną. Chcę uratować wyspę, na którą wtargnęli ludzie. Chcę odizolować wyspę za pomocą grubych, szklanych płyt. Pomagają jej inne nimfy, nie tylko leśne.

Drugą perspektywą jest perspektywa dwóch osiemnastolatków, którzy są braćmi. Przedstawiają najgorsze oblicze. Polują na ukochane zwierzęta Hester. Obaj pracują w wielkiej fabryce szkła, ale na różnych zmianach. Nikt w ich wiosce nie martwi się o los zwierząt.

Zadaniem Hester jest niedopuszczenie do izolacji wyspy. Żeby wyspę odizolować, potrzeba trzysta płyt. Jedna płyta produkowana jest w ciągu dwunastu godzin. Hester musi zniszczyć trzy istniejące fabryki i nie dopuścić do wybudowania kolejnych. Zwierzęta próbują jej pomóc, ale są bardzo wystraszone czynami ludzi. I jeszcze jedna zasada, nie piszcie o nieszczęśliwej miłości Hester do któregoś z braci. Nie zapominajcie, że wszystkie nimfy są niewidzialne dla ludzi. Tylko zwierzęta widzą i słyszą nimfy. Wszystkie stworzenia leśne potrafią mówić, ale ludzie są za głupi, żeby je zrozumieć.

Dopisy:

1. Hester rozmawiała z borsukiem ,...  21.12.2006 czytaj»
2. Hester...  15.01.2007 1 czytaj»