Porozmawiajmy o miłości  zobacz opis świata »

Dopis 23:HYMN O MIŁOŚCI Gdybym mówił językami ludzi...

« poprzedni dopis
 

Asasin 8

Od: 02.01.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 22,


HYMN O MIŁOŚCI

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów

a miłości bym nie miał

Stałbym się jak miedz brzęcząca

Albo cymbał brzmiącyGdybym posiadał wszelki dar prorokowania

I znał wszystkie tajemnice,

I posiadał wszelką wiedzę,

i wszelką możliwą wiarę

Tak, iż bym góry przenosił

Lecz miłości bym nie miał

Byłbym niczymMiłość cierpliwa jest, łaskawa

miłość nie zazdrości

nie szuka poklasku

nie pamięta złego

gniewem się nie unosiI gdym rozdał majętność swoją

a ciało swe wystawił na spalenie

Lecz miłości bym nie miał/

nic bym nie zyskałMiłość nigdy nie ustaje

miłość nigdy nie ustaje...

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 38

A czyjeż to jest? Nie podałeś źródła cytatu


...a ciekaw jestem :)


skoro tak chętnie kasujesz dopisy to powienieś wiedziec . To znane jest. Autor nieznany. zajrzyj w pismo święte. Natomiast nie podam ci z wersu i z jakiej księgi. Przynajmniej będziesz miał zajęcie.

Autor jest ogólnie znany jako św Paweł. A ni cholery nie wiem co ma kasowanie dopisów do wiedzy na temat autorstwa czegokolwiek.


Ks... pod górkę do liceum miałeś?  :P Piękny wpis chociaż nie pochwalam kopiowania utworów to dam plusa bo ten tekst i jego pochodzenie przypomina mi o tym, że miłość istnieje od zawsze. ;)


Nie ma to jak kopiować Biblie i jeszcze za to dostać plusa ;]


Pięknie się nam portal rozwija, pieknie...


No straszne Krusz, chyba nie będziesz mogła spać z tego powodu. Nie ośmieszaj sie, to są moje plusy i dam je komu zechce, a Tobie nic to tego. Pazerna osóbka z Ciebie,a  feeee nieładnie :D


o lol. A ja się zgadzam z Krusz :P


taaaa, jestem pazerna na plusy, nic tylko na nie czekam, ale przynajmniej nie wklejam czyiś utowrów, bo umiem sama pięknie pisać.


pazerna i popadająca w samozachwyt


Pu


Ciekawe, że pojawiają sie tu komenty, które naprawdę nie wiadomo do czego przypiąć: pewnie dlatego Krysz i Pudełko zgadzają się ze sobą - bo nie mają nic do powiedzenia sensownego?


Nie mam nic do powiedzenia?


Otóż uważam, że to nie jest sprawiedliwe, kiedy ktoś kopiuje czyjąś twórczość (pod jakąkolwiek postacią) i wkleja jako swoje, plus zgarania za to plusy i punkty za wpisy. Co więcej, uważam, że skoro ktoś już bierze czyjeś wypociny to niech napisze skąd je ma. Rozumiem, że to z Biblii i każdy zna. Ale na prośbę, żeby podać źródło osoba wklejająca, bo nie mogę jej nazwać autorem wpisu, pisze:


"To znane jest. Autor nieznany. zajrzyj w pismo święte. Natomiast nie podam ci z wersu i z jakiej księgi. Przynajmniej będziesz miał zajęcie. "


Pewnie google zadziałały, pierwsza strona z cytatami, hop do wpisu i oto jest piękny dopis! I nawet wklejająca osoba nie wie z której księgi.


To mi się nie podoba.


Pu


Fajne by było np. - wkleić ten cytat i opisać coś połączonego z nim... ale kreatywność chyba śpi ;p


Tak, tylko krytyka też musi być sensowna, a nie sztuka dla sztuki - nie podobasz mi się więc cię bedę krytykować, a pochwały zachowam dala przyjaciół. I z tym jest coś nie tak...


Jeśli ktoś nie wie, co to jest plagiat, to zachęcam do poczytania informacji choćby na Wikipedii.


Zgodzę się z Pudełko i Krusz. Moja opinia jest obiektywna.


Zawsze mnie uczono, czy to na polskim, czy na innym przedmiocie, że tekst zapożyczony od kogoś należy oznaczyć cytatem i podać autora.


Przywłaszczanie sobie cudzej własności jest kradzieżą.


A to nie pierwszy przypadek, kiedy autor kopiuje czyjś tekst i nie podaje źródła.


I nieważne, czy to jest znane czy nie. Nie ważne, że jest tego pełno na internecie. Odpowiadamy sami za siebie. Łatwo nacisnąć "lkopiuj" i "wklej". Trudniej napisać coś własnego.


Osobiście uważam, że wpisy, w których jest przytoczony tekst bez podania autora, nie oznaczony cytatem, powinny być czy to przez moderatorów, czy pomysłodawców opowiadania usuwane.


Ale o tym żeby podawać źródło już była mowa wcześniej i faktycznie zapomniałam, że zwracałam już uwagę Asasinowi ...tak więc albo Asasin poda źrodła swoich cytatów czy innych dopisów o ile nie są jego własnymi albo będę zmuszona zablokować opowiadanie.


Jeżeli kopiuje się teksty to zawsze należy podać źródło i autora, fakt. :)


Pudełko, pazerna i popadająca w samozachwyt...hmmmm... nie ironizuj bo robisz się przekoloryzowana w tych swoich wypowiedziach, niepotrzebnie. Jeżeli sama sobą się zachwycasz to świetnie, gratuluję poczucia własnej wartości na najwyzszym poziomie. Takim ludziom łatwiej się żyje bo nie mają kompleksów... jeszcze raz gratuluję przemiany poczwarki w pieknego motyla i zazdroszczę. ;)


A i jeszcze jedno. Asasin mówisz: "To znane jest. Autor nieznany. zajrzyj w pismo święte. Natomiast nie podam ci z wersu i z jakiej księgi. Przynajmniej będziesz miał zajęcie". Niedawno był podobny problem w opowiadaniu "Smoki - galeria rysunków i opisów", gdzie DOSŁOWNIE skopiowałeś i wkleiłeś, nawet nie robiąc sobie trudu z korektą. A w dodatku naskoczyłeś na osobę, która zwróciła Ci uwagę. Wyszlo, że to ona jest winna, a nie Ty. I oczywiście nie podałeś źródła, bo to wielki wysiłek? Kradniesz czyjąś pracę, czyjś trud, czyjś pot. Owszem tekt, który tu skopiowałeś jest znany, ale już we wspomnianym opowiadaniu o smokach nie. Ale powtórzę się, znany czy nie, czy nawet ma nieznanego autora, musi być podane źródło. Czy jeśli napiszesz wiersz i go zgubisz i ktoś go znajdzie i poda jako swój, to nie będzie plagiat? Dla niego to autor nieznany, prawda? To według twego tłumaczenia, usprawiedliwiałoby go umieszeczenie tego utworu jako swego i czerpania z niego profitów. zrozum, to co robisz to swojego rodzaju kradzież!


A teraz JA. Ja bede "najobiektywniejszy" na świecie. No więc Assasin jest bezczelnym kradziejem i tyle, a reszta to profesjonalni eurydyto-pieniacze.


Co ciekawe Moderatorzy chyba nie są od dyskutowania(mam na mysli bezsensowne kłotnie i wytykanie sobie większych lub mniejszych przewin tudzież słabości) odnośnie plagiatu lub nie tylko od pilnowania regulaminu.


*erudyto-pieniacze


Gaston jak zwykle pięknie ocenileś sytuację, widać, że to lubisz ;) A ciekawi mnie Twoja definicja moderatora, jego prawa i obowiązki oraz co mu wypada, a co nie i czym się różni od zwykłego usera. Będziesz tak miły? :D


Ach... doczytałam, od pilnowania regulaminu. Dzisiaj chyba przelecę się po waszych komentarzach i sprawdzę czy są zgodne z regulaminem, te niezgodne pokasuje wraz z plusami bądź minusami. Tak, to zadanie dla moderatora, z całą pewnością. ;)


magada radze ci poczytac definicje. jak text jest jest niepodpisany to nie plagiatu. ale to trzeba miec w glowie cos wiecej niz slome

Asasin, to, co robisz jest obrażaniem i trollowaniem. Afro - zwracam się do Ciebie jako do moda o zablokowanie tego użytkownika ze względu na powtarzające się łamanie regulaminu - między innymi dodawanie nie swoich tekstów oraz obrażanie innych użytkowników portalu.


acha i proponuje zajrzec i poszperac po praie ciolki zanim cos poiweice. nie ma praw autorskich jak autor nie zyje. ale to treba myslec a nie wpisywac na chybil trafil

a ja propnuje zablkolkwac rowniez vinncenta ktory notoryznie obraza opo i autorow ale nikt sie nim nie zjamuje

a i o od tego czy ktos poda autora i tytul to jest jego dobra wola
a nie wasze zytczenie. oczywiscie dla patentowanych leni na drugi raz podam autora. jak beda greczne komenty.

a ks niech najpierw pocyta niektore komenty i dopisy swoich pupili. ciekaw czy je zablokuje skoro tak chetny jest do blokownia

acha a jesli byscie mnie chcilei zablowkowac
to prosze o zwrot kosztow za 2 smsy i jedno 10 zl.
na konto.

poza tym o mojostatni kment,. z gówniarzami i z tymi ktorzy mja zakuty leb( vincent, ks, magadlenika tsu, vee pudelko ) nia ma sensu dyskutowac. acha i pan gaston obrazil innego uzytkownika nie mja c dowodow wiec powienien conajmniej za to doistac upomnienie. ciekawe czy dostanie? pewnie nie bo lize dupe ktoremus z moedertorow. acha na szcescie sa tu osoby mylsace zdrow i nie zarazone chorymi ukladami w piszmy. To m.in.afra krusz, wjury, jarzynka,. zycze im wszytkiego najlepszego i serdeczne [pozdr dla nich. znajac zycie na piszmy dluo nie pociagna.

łabuahbuahubhaubhauabuhbuhabuhabuhabuhuhaba :D


Asasin nadawałbyś się na chłopaka Agaty!


hahaha :D


my liżemy dupę moderatorom, a ty samemu Piotrowi ( Pawłowi, czy Gienkowi, nadal nie wiem kto napisał Hymn...), że pozwolił Ci opublikować swoje dzieło.


Afro, co do uwagi : " Dzisiaj chyba przelecę się po waszych komentarzach i sprawdzę czy są zgodne z regulaminem, te niezgodne pokasuje wraz z plusami bądź minusami. Tak, to zadanie dla moderatora, z całą pewnością."


Wiesz... Wydaje mi się, że jest to stała funkcja moderatora, a tutaj wielka łaska, że dzisiaj poczytasz nasze komenty i sprawdzisz czy są zgodne z regulaminem. Ale ja się nie znam, bo jestem próżna.


 


Pu, która pisze w miarę poprawinie i da się ją w miarę skumać ( bo połowy komentów Asasina nie czaję :P )


Asasin, na zwrot kosztów nie licz :)


Pu, uważam, że artyści powinni mieć więcej luzu jeżeli chodzi o twórczość i komentarze. Dlatego nie pilnuję sztywno regulaminu, ale jak chcesz to zacznę zwracać na to baczniejszą uwagę. ;)


Uzasadniamy plusy...


No nie, czuję się obrażona. "Zakuty łeb" jakoś zniosę. To że zamiast inteligencji mam "słomę", tylko mnie rozśmieszyło, bo akurat to najmniejsze moje zmartwienie. Ale kto to jest "magada"? Asasin zanim do mnie się zwrócisz, to naucz się choć mojego nicku. Może przeliterować Ci?


Pu, dawno byłaś u okulisty? Problemy z czytaniem masz czy jesteś złośliwa? Uzasadniłam swój plus jasno i wyraźnie skarbie. :)


Och, nie zauważyłam, ale ze mnie gapa!


Każdemu może się zdarzyć ;)


uważam, że we wpisie po tytule powinnienen być enter, a końcówkę pustą zredukować, lepiej by to chyba wyglądało, nie?


Być może, mhm, ale nie ma już z nami Asasina, a to on dodał wpis i jeżeli chcesz to załatwie Ci prywatne namiary. Będziesz mogła zgłosić swoją trafną uwagę. ;)


Dziękuję za twórcze rozmowy, miałam z nich dużą radość.


 


Dobranoc,


Pu


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.