Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 574: I po świętach , no ....

« poprzedni dopis
 

groszek 62

Od: bardzo dawna,aktywny: dawno temu

Tekstów: 10,

Dopisów: 532,


***

I po świętach, no. Wreszcie wrócę do dawnego rytmu, niepokój zmaleje, będę z dala od tych kombinacji... Pozornie, ale będę. Element niepokoju to główne narzędzie manipulatora. Zapamiętać trzeba, choć to oczywiste. Zmanipulować się nie dam. Ani przekonać. Nawet nie będę żałować. Nie będę, bo i czego? Czyjegoś żalu?

Może i podejmując pewne decyzje popełniłam błędy kardynalne, ale tym razem mogę z większą pewnością powiedzieć, że wiem, na co się decyduję. I wiedziałam to znacznie wcześniej. Muszę o tym pamiętać w każdej chwili moich niepokojów. A niepokoje mimo wszystko są znacznie mniejsze niż poprzednio. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Gdyby nie mój błąd i szaleństwa na samym początku, nie doszłabym do tego stanu. Stanu, o jakim marzyłam. Do idylli brak mi tylko niezależności od nikogo. A niestety jak na razie jestem cholernie zależna. Nie lubię zależności. Nie chodzi tu o wąsko pojęte marzenia o dorosłości. Nie wszystko jest różowe i zdaję sobie z tego sprawę. Ale chciałabym móc być niezależna tak, abym mogła podjąć decyzję bez wahania i zgodnie z własnymi intencjami...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.