Błędy uczą  zobacz opis świata »

Dopis 8:I tak naprawdę wolę nie wiedzieć . Dużo...

« poprzedni dopis
 
I tak naprawdę wolę nie wiedzieć. Dużo łatwiej by było gdyby to on się zakochał, a ja chciałabym zostać zakonnicą. A może to właśnie jest najlepsze rozwiązanie? Tylko jest jeden mały problem. Ja mam duże wątpliwości co do istnienia Boga. Chociaż... jeżeli Michał chce Mu służyć, to może On faktycznie gdzieś tam jest. Ale chyba nie bardzo Go obchodzimy. A może się pomodlę? Dawno tego nie robiłam, ostatni raz, kiedy jeszcze żyła babcia.

Wpadła mi nagle myśl do głowy. Genialna myśl. A może poproszę Michała, żeby nauczył mnie, jak się modlić? Żeby mnie uczył religii? Może zobaczy, że bycie księdzem nie jest łatwe, albo że on nie jest do tego powołany?

Ale z drugiej strony... Może bym tym go unieszczęśliwiła...

Spuściłam gwałtownie głowę na biurko. Boleśnie uderzyłam się w czoło. No to pięknie - będę miała guza... Mój wzrok padł na zeszyty. W głowie mi się zakręciło, nagle zachciało się spać.

Wczoraj uczyłam się dużo, w sumie nadrobiłam lekcje na kilka dni w przód. Może tym razem sobie daruję? Tak... To był najlepszy pomysł, poszłam spać.

***

Zadziwiające jest to, że mimo iż zasnęłam wcześniej, zaspałam do szkoły. Nie wzięłam nawet śniadania i wybiegłam z domu jak oparzona. Ale na tym nie koniec mojego pecha, bo jak dzień zaczął się źle, to cały taki będzie. Na światłach oczywiście musiałam na kogoś wpaść. Przewróciłam się i obiłam sobie siedzenie. Mało tego, wpadłam na...

- O! Cześć, Agnieszko! Czyżbyś ty też się spóźniła do szkoły?

- Adaś... Oj, przepraszam... Szymon... - Pomógł mi wstać. Był wysoki, chyba nawet wyższy od Michała, chociaż ode mnie to każdy prawie chłopak jest wyższy...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

*było[,] gdyby to on [był]

*ostatni raz[,] kiedy

*mnie[,] jak

*pomys[ł]

*wcześniej[,] zaspałam

*źle[,] to

*Ewelina![ ]Czyżbyś

*-[ ]Adaś...[ ]Oj, przepraszam... Szymon... - [P]omógł mi wstać.

Wpis bardzo dobry, tylko jakbyś mogła zmienić z Eweliny na Agnieszkę. evika napisała coś o Ewelinie i ma to zmienić. Ale tak to ok, pozdrawiam:)

każdy prawie chłopak - Brzmi jakby chodziło o kogoś, kto jest prawie chłopakiem :) Zamień kolejność słów na: "prawie każdy chłopak".

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.