Tchnienie grozy...  zobacz opis świata »

Dopis 3: Impreza była udana . Późnym...

« poprzedni dopis
 

Keen_Student 190

Od: 05.03.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 17,

Dopisów: 404,


***Impreza była udana. Późnym wieczorem odprowadziliśmy Ankę pod dom. Było już ciemno. Pogasły wszystkie latarnie, a większość mieszkańców wsi już dawno smacznie spała. Wzięliśmy ze sobą latarkę. Właściwie nie wiem dlaczego. Po prostu było strasznie ciemno. Karolina z Moniką zaczęły się kłócić. Odwróciłem się w obawie, że przez ich krzyki nie usłyszymy jakiegoś nadjeżdzającego samochodu. Za nami szła postać. Był to prawdopodobnie mężczyzna. Na głowie miał beret, ubrany w długi płaszcz. Widziałem tylko jego kontury. Mimo, że było ciemno widziałem go. Był ciemniejszy od ciemności. Wiem, brzmi to jak masło maślane, ale taka była prawda. Wyrwałem latarkę z dłoni Milenie i oświetliłem miejsce, gdzie przed chwilą był... nie było już go, a byłem pewien, że go widziałem! Odprowadziłem dziewczyny do ich domów. Milena wystraszyła mnie. Powiedziała, że widziała taką samą postać. Prędko, nie oglądając się za siebie wróciłem do domu. Zwierzyłem się z tego mamie. Myślałem, że mnie wyśmieje, jednak było odwrotnie. W miejscu gdzie zauważyłem owego mężczyznę znajdował się dom niejakiego pani W. Jej mąż został zabity przez własnego syna. "Być może to dlatego tam straszy" - pomyślałem. Jednak to nie było wszystko. Ów mężczyzna (jeszcze jak żył) opowiadał mojemu dziadkowi, że kiedyś, gdy siedział przy wieczerzy ujrzał za oknem mężczyznę. Był ubrany w długi płaszcz, a na głowie miał beret. Pan W. uprzejmym zwyczajem "ukłonił się" do mężczyzny, a ten odwzajemnił gest. Zdjął z głowy beret... Na głowie miał rogi!

Być może nie jest to straszne, jednak ja nigdy wcześniej nie słyszałem tych opowieści, więc jak mogłem sobie wyobrazić dokładnie takiego mężczyznę?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Bardzo często powtarza się słowo ,,był/a/o". Postaraj się je zastąpić innymi słowami ;]


 


* wiem[,] dlaczego.
* {Na głowie miał beret, ubrany w długi płaszcz.} - to beret był ubrany...? :)
* Mimo[/,] że było
* ciemno[,] widziałem
* {WIDZIAŁEM tylko jego kontury. Mimo, że było ciemno WIDZIAŁEM go.} - powtórzenie
* {Mimo, że BYŁO ciemno widziałem go. BYŁ ciemniejszy od ciemności.} - powtórzenie
* siebie[,] wróciłem
* miejscu[,] gdzie
* mężczyznę[,] znajdował
* niejakie[j] pani
* (jeszcze [kiedy] żył)
* wieczerzy[,] ujrzał
* {Ów MĘŻCZYZNA (jeszcze jak żył) opowiadał mojemu dziadkowi, że kiedyś, gdy siedział przy wieczerzy ujrzał za oknem MĘŻCZYZNĘ.} - powtórzenie
* [n]a głowie


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.