Odkryć to, co w słowach zaklęte  zobacz opis świata »

Dopis 5:‘’Jak Pisać . Pamiętnik...

« poprzedni dopis
 

diogenes 46

Od: 06.01.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 0,

Dopisów: 48,


‘’Jak Pisać. Pamiętnik Rzemieślnika’’ – Stephen King.

Wielu z nas z pewnością zadaje sobie pytanie: jaka jest cudowna recepta na napisanie czegoś, co gotów będą przeczytać rzesze ludzi, wydając na tą intelektualną ucztę swoje ciężko zarobione pieniądze. Gdzie kryję się klucz do sukcesu?Stephen King, ten któremu udało się odnieść sukces olbrzymi, nie owija w bawełnę. Człowiek, który sprzedał miliony książek, wali prosto z mostu i nie ogląda się za siebie, mówiąc, że recepty na napisanie dzieła po prostu jako takiej nie ma. Wszelkie wyświechtane formułki haseł reklamowych kursów pisania można puścić w zapomnienie.‘’Jak Pisać. Pamiętnik Rzemieślnika’’ to książka, która rodziła się w głowie pisarza przez długi czas. Dzięki Bogu, przelał na papier własne przeżycia związane ze zdobywaniem pisarskich szlifów. King pokazuje nam, czym dla niego jest pisarstwo i udziela wielu cennych rad. Odsłaniając kulisy powstawania swoich powieści, opowiadań, daje lekcję, jakiej nie udzieli nam żadna Akademia Pisarstwa. Smaczkiem tej książki jest jego biografia i liczne odniesienia do innych znanych twórców. De facto, niektórym dostaję się nieco po skórzę.Ta książka jest kompendium wiedzy dla każdego, kto odważy się pisać. Ale to nie podręcznik mili państwo. To przyjazna rozmowa z kumplem, który jest znany i ceniony na całym świecie. Styl jest gładki, prosty i przyjemny. Bez niepotrzebnych słów, które według Stephena Kinga są niemile widziane, a o czym się przekonacie, sięgając po tę pozycję.

 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

podobało mi się, że pisał o sobie, że wplótł wydarzenia z własnego życia, przeczytałam jednym tchem, szybko i intensywnie pochłaniając jego geniusz i porady.


niestety... pomimo takiego poradnika nigdy mu nie dorównam i to jedna wada tej książki :)


Widzę, że coraz więcej tutaj recenzji King'a, to już kolejna moja obowiązkowa masa książek do przeczytania ;) King'a czytałam jedynie pierwszą część Mrocznej Wieży i pamiętam, że była dla mnie... dziwaczna. Ale to było dawno ;)


aaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!


TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKĘ?!


PRZCIEŻ King jest the best! :D Musisz, musisz nadrobić!


istotna informacja


* King[/.]
* co got[owe] będą
* na t[ę] intelektualną
* pieniądze[?]
* Gdzie kryj[e]
* ten[,] któremu
* dostaj[e] się
* po skórz[e].
* podręcznik[,]


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.