Mali wielcy ludzie do kochania...  zobacz opis świata »

Dopis 37: Jakże leżenie w szpitalu jest cudowne...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Jakże leżenie w szpitalu jest cudowne. Mam swoje łóżko i pościel. Nawet pani Zosia mi kupiła piżamkę. Mogę sobie leżeć i zdrowieć. Mogę przytulać misia i się nikt ze mnie nie śmieje. Jestem szczęśliwy. Codziennie przychodzi do mnie Alicja, która ma poparzoną rączkę i buzie. Rozmawiamy i ona opowiada o swoich rodzicach, zabawach w przedszkolu. A ja jej mówię o domu dziecka. Opisuję jej wszystko ładnie, pięknie, w kolorowych barwach. Powiedziałem, że jestem tutaj w szpitalu, bo się przewróciłem. A to nie prawda. Ona wierzy, bo ma cztery latka i jest nai-wna. Naprawdę to Romek i banda przyszli do mnie. Zrobili mi coś strasznego w nocy, złapali za ręce, odwrócili na plecy i przycisnęli twarz do poduszki. Nie mogłem krzyczeć i oddychać. A potem wsadzili mi palec do odbytu. Tak mnie bolało i piekło. Pani lekarka się mnie pyta czy to był na pewno palec. A jak nie palec to co innego? Potem poskarżyłem pani Zosi, że mi dokuczają. Romek i banda się dowiedzieli o tym… Leżę tutaj ze złamaną ręką i potłuczonymi żebrami. Miałem coś z brzuchem, bo mnie kopali… Ale Alicji nie mówię prawdy, bo ja jestem od niej starszy o trzy lata i wiem, że dziewczynki zawsze się martwią o swoich braciszków. Bo ona tak do mnie mówi. O przyszła Alicja ze swoją mamą i tatą. Oni są dobrzy i kupili Ali kota. Patrzą na mnie jakoś smutno.

- Będziesz naszym synkiem? – pytają cicho, a Alicja mnie całuje w policzek. Poparzone rączki i buzia przytulają się do mnie. Będę jej starszym bratem i powiem, że nie można bawić się zapałkami.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 3

Śliczne <wyciera łezki>


bo się wzruszyłam


Bardzo ładnie, ale co podoba mi się najbardziej to to, że zakończenie jest takie optymistyczne. Dzieci, a zwłaszcze te z domów dziecka, sa moją czułą stroną (jeśli można to tak nazwać). I dlatego plusik za to zakończenie. I tak, takie rzeczy niestety zdarzają się tak brutalne rzeczy o jakich pisze Pudełko.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.