Romeo i Julia (Wersja Współczesna)  zobacz opis świata »

Dopis 2:Janusz wyszedł z komisariatu...

« poprzedni dopis
 

agnusia13 85

Od: 09.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 545,


Janusz wyszedł z komisariatu. Był cały w nerwach. Pierwszy raz miał styczność, z taką rzeczą. Co prawda nie raz oglądał w telewizji afery dotyczące tego tematu. Nie spodziewał się jednak, że będzie go to dytyczyło.

Miał wspaniały ogród przez który przepływała owa rzeka. Dodawała ona tylko uroku, temu jakże wspaniałemu miejscu. Piękna, zielona trawa połyskiwała w blasku słońca.

- I co ja teraz zrobię? - zastanawiał się, nie przejmując się tym, że gada sam do siebie. Nie spieszyło mu się do domu. Nie teraz. Był załamany.

Janusz był architektem krajobrazów. Sam zaprojektował i stworzył swój ogród. Był on jego chlubą. Wszyscy znajomi zazdrościli mu. A teraz? Nie miał nic. Doskonale zdawał sobie sprawę, że odpady doszczętnie zniszczą dzieło jego życia.

- Zapłacisz mi za to skurwysynie!***Julia wracała ze szkoły. Był piękny, letni dzień. Promienie słońca łaskotały ją w plecy. Do domu nie miała daleko. Piętnaście minut drogi. Lubiała spacerować, zwłaszcza w taką pogodę.

Dziewczyna kochała przyrodę. Godzinami mogła siedzieć na moście i słuchać śpiewu ptaków. Podpatrywać, jak pszczoły zbierają nektar. Był to jej żywioł.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 5

* styczność[/,]
* {z taką rzeczą} - lepiej będzie brzmiało "sprawą".
* Co prawda[,]
* afery[,] dotyczące
* d[/y][o]tyczyło.
* ogród[,] przez
* uroku[/,] temu[,] jakże
* wspaniałemu[,]
* {BYŁ załamany.
Janusz BYŁ architektem krajobrazów.} - powtórzenie
* mi za to[,]
* {Był piękny, wiosenny dzień.} - nie mógł być to wiosenny dzień, bo Pawcio we wcześniejszym wpisie pisał o czerwcowym dniu, czyli letnim.
* Lubi[/a]ła spacerować,


mogł bo to poczatek czerwca


Z tego co wiem to początek astronomicznego lata jest 21 czerwca, a więc nie jest pomyłką jeśli ktoś napisze że czerwcowego wiosennego poranka, błędem by było gdyby podano datę np 23 czerwca wiosenny poranek.


mnie nie chodzi bardziej o błąd zwiazany z faktami, lecz bardziej merytoryczny, o czerwcu juz raczej sie mowi, ze jest letni, a nie wiosenny, to mi tutaj nie pasuje


Ks_hp dokonałem korekty w wpisie moim i agnusia13 i jest już letni:) pasuje?


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.