Co u Ciebie? - Czyli zbiorowy pamiętnik  zobacz opis świata »

Dopis 851:Jest trzecia . Nie wiem , czy poprawnie jest...

« poprzedni dopis
 

therine 24

Od: 31.01.2011,aktywny: dawno temu

Tekstów: 2,

Dopisów: 38,


Jest trzecia. Nie wiem, czy poprawnie jest mówić ‘trzecia w nocy’, czy ‘trzecia nad ranem’, więc nie mówię. Jest trzecia. A ja znowu nie śpię. Jutro... Dzisiaj ciężki dzień przede mną. Trzy godziny jazdy pociągiem, lekcje z dzieciakami, korki. Do wszystkiego muszę się przygotować. I zamiast spać, przygotowywać umysł i ciało do nieuchronnego wysiłku, siedzę w kuchni z laptopem i wydzieram z siebie kolejne słowa. Do niedawna pisanie przychodziło mi tak łatwo. Wystarczył akompaniament stuku-tuk-tuk pociągu, albo zaciekawione mrrry? mojej koty pchającej się na kolana, albo zapach mocnej herbaty z kilkoma ziarnami kawy. Wystarczał mi długopis i nieskończona przestrzeń kratki w zeszycie.

A teraz... Migający kursor doprowadza mnie do szału, do bezsilności, do śmiechu, do łez. Kreseczka. Pojawia się i znika, jakby do mnie mrugała. Jakby ze mnie kpiła.

I tak nic nie napiszesz. I tak będzie beznadziejne. Wypaliłaś się. Nigdy nie miałaś nic ciekawego do opowiedzenia. Nie ma w twoich tekstach nic oryginalnego. To wszystko recykling tego, co już było. To wszystko płytkie. Jednowymiarowe. Nijakie.

I tak mruga. I kpi.

A ja siedzę w kuchni, bo nie chcę obudzić współlokatorki. I słucham country-nie country. I piszę. Wydzieram z siebie słowa. Bo inaczej nie umiem. Nie umiem nie pisać. To jak oddychanie. Odetchnięcie emocjonalne. Oczyszczenie. Medytacja.

Parafrazując SDM – country o trzeciej nad ranem...
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 7

Na uszko: To jest najważniejsze.

Cudnie, barwnie napisane (a może raczej rozrysowane?;)) Rozwaliła mnie atmosfera wpisu, mniammm... Czysta rozkosz czytania.

~Love dziękuję za mój pierwszy komentarz tutaj i do tego tak sympatyczny ^^

~Aletheia polecam się na przyszłość ^^ Całe szczęście, od czytania się nie tyje, przynajmnie nie bezpośrednio ;p

* przygoto[/wy]wać
* pociągu[/,]
* ["M]rrry?["]
* {koty} - a nie kotki?

*zdecydowanie obstaję przy 'przygotować', czasownik niedokonany jakoś nie pasuje mi do kontekstu
*z racji tego, że 'albo' pojawia się w wyliczeniu, przecinki muszą tam zostać [przynajmniej zgodnie z moją znajomością interpunkcji]
* mrrrry chętnie bym poprawiła, ale opcja edycji mi zniknęła... i nie wiem, czy to ja jestem jakaś niedomyślna, czy zniknęła na dobre.
*tu też zdecydowanie zostaje 'kota', nie jest to tekst formalny, więc używam formy celowo 'błędnej' dla dowcipu ;]
pozdrawiam
T.

@ks_hp: {koty} - jest dobrze, to takie slangowe określenie "z pazurem" tego zwierzaka, bardzo znane i często stosowane. Dodaje atmosfery, której nie wolno niszczyć. O! Wara od atmosfery! A kysz! A kysz! ;p

Drogi ks_hp. Mam nadzieję, że się nie starzejesz jeszcze. Uśmiechnij się chłopie i coś napisz;)


Wydaje mi się, Therine, że masz opcję edycji pod tekstem... poszukaj, ja mam widok z perspektywy moderatora, więc nie pamiętam już, jak to wygląda u użytkownika :) Co do przecinków przed 'albo' - jeśli w zdaniu występuje parę razy, to przed pierwszym 'albo' przecinka się nie stawia, przed kolejnymi jak najbardziej. Pozdrawiam!

Aletheio - mam nadzieję, że nie :D Ale do opowiadań brakuje czasem spokoju, czasem przede wszystkim weny... zobaczymy. Pozdrawiam!

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.