Piekło w świętym mieście  zobacz opis świata »

Dopis 5: Joasię nudziło stanie przy...

« poprzedni dopis
 

Pudelko 438

Od: 12.01.2008,aktywny: dawno temu

Tekstów: 32,

Dopisów: 1265,


***Joasię nudziło stanie przy grobie pradziadków. Jedyną radością było zapalenie zniczy, ale tym razem dziewczynka nie mogła zapalić, ponieważ wiał za mocny wiatr i tata powiedział, że on zapali. Chodziła dookoła grobu i liczyła na ile kroków jest szeroki, a na ile długi. Nagle zobaczyła kota. Cały czarny patrzył na nią swoimi zielonymi oczami oblizując czarne, puszyste futerko. Był duży i zadbany. Joasia obejrzała się na rodziców. Mama kłóciła się z babcią, a tata rozmawiał z dziadkiem, co chwilę śmiejąc się. Nikt nie zwracał na nią uwagi. Podeszła do zwierzęcia i kucnęła. Zaczęła delikatnie głaskać jego futerko, delikatnie pieszcząc go za uszami. Kot początkowo łasił się, ale nagle syknął. Dziewczynka przestraszona uderzyła się w nogę o nagrobek. Jej nowy, czarny przyjaciel zaczął uciekać w kierunku krzaków otaczających cmentarz.

- Kiciusiu! Poczekaj na mnie! - Ośmioletnia dziewczynka zaczęła biec za kotkiem. Chciała go wziąć do domu. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, że nie biega się za kotkiem? Mijając krzaki usłyszała szelest i głuche stuknięcie. Nastąpiła głucha cisza.***- Chyba coś znalazłam... - Agnieszka podeszła do przełożonego i przesypała mu grudkę ziemi na rękę.

- Hm? - Spojrzał zaskoczony na brązową ziemię.

- Przyjrzyj się uważnie. - Dziewczyna nachyliła się, ustawiając się tak, aby Łukasz na pewno zobaczył jej wgłębienie w bluzce. Policjant jednak oglądał ziemię i nie zwracał uwagi na swoją czarującą podopieczną.

- To wygląda jak szkło, albo jak... - Zamyślił się. - Oddamy do ekspertyzy i zobaczymy. Gdzie to znalazłaś?
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 2

Hmmm w pierwszej części za dużo powtórzeń typu Joasia, kot, czarne itp;] Myślę, że to zastąpisz jakoś;]

* liczyła[,]
* oczami[,]
* /Zaczęła DELIKATNIE głaskać jego futerko, DELIKATNIE pieszcząc go za uszami./ - synonimy, synonimy! :)
* krzaków[,]
* krzaki[,] usłyszała
* /GŁUCHE stuknięcie. Nastąpiła GŁUCHA cisza./ - to samo, co powyżej
* szkło[/,]


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.