Dziennikarka  zobacz opis świata »

Dopis 1:Julia siedziała przy komputerze i starała...

 

Pati 46

Od: 10.11.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 353,


Julia siedziała przy komputerze i starała się napisać coś ciekawego, ale nie mogła. ,,Jak tak dalej pójdzie to wyrzucą mnie z pracy" - myślała. Za nią stał jej szef i obserwował ją uważnie.

- Mogłaby pani coś wreszcie napisać, pani Traveler? Za kilka godzin składamy wszystkie artykuły w całość. Chyba nie muszę mówić co się stanie, jeśli nie wykona pani zadania?

- Wiem, co się stanie. Zapewniam, że artykuł będzie zaraz gotowy.

Julia sama nie wierzyła w to, co mówiła.

Mężczyzna pokręcił głową i poszedł sobie. Zostawił ją samą. Kobieta już pożegnała się w myślach z dziennikarstwem. W końcu wstała i poszła za szefem. Musiała powiedzieć mu, że tak naprawdę nie jest w stanie nic napisać.

- Szefie, nie mogę pracować w takich warunkach! Muszę mieć jakieś notatki, na których będę mogła oprzeć mój tekst.

- A więc jedź.

- Ale jak to?

- Po prostu masz jechać. Już od dawna myślałem nad tym, żeby cię wysłać za granicę. Taki talent nie może się marnować.

Kobieta była zdziwiona. Nagle jej szef zaczął mówić do niej na ,,ty" i przyznał, że jest dobrą dziennikarką. Na dodatek chciał ją wysłać za granicę. ,,Zaczyna się robić ciekawie" - pomyślała Traveler. Poszła do domu. Nie wymyśliłaby nic, a poza tym miała mało czasu. Mało czasu, by przygotowac się do podróży. Wiedziała już, gdzie miała jechać - do Anglii. Tam właśnie chciała się udać i napisać coś o anglikach. ,,Dobrze, że znam angielski" - pomyślała dziennikarka i zaczęła się szykować do wyjazdu. Miała zamiar pojechać samochodem. To trochę długa droga...
 
1
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 9

Trochę końcówkę zmieniłam


Hmmm. No jedno jedyne opowiadania w dziale przygoda. Zgadzam się z Cassie - aż się prosi, aby to bardziej dopracowac. Solidny pierwszy wpis to gwarancja, że pozostali fani pisania pociągną wraz z Tobą historię. Będę śledził :)


Okay, sprecyzuję. Ale dopiero za kilka dni, bo na razie nie mam czasu. Wpadam tylko na kilka minut, żeby zobaczyć, co się dzieje


Dopracuj swoje opowiadanie. W gazecie o jamim profilu pracuje Julia? Artykuły zwykle opracowuje się na podstawie czegoś, a nie opierając się na własnej wyobraźni. Jednak to, co miałaby przygotować główna bohaterka zależałoby od tematyki czasopisma. Jest to babskie pisemko, magazyn podróżniczy czy może zwykły dziennik? Sprecyzuj swój pomysł. Potem może się dopiszę:)


Pozdrawiam.


jakim*


Zmieniłam to opowiadanie, bo wydaje mi się, że nie wypali, jak to zwykle bywa z moimi opowiadaniami. Nie miałam pomysłu na tytuł więc jest on nieorginalny. Nigdy nie mam dobrych pomysłów na tytuł.
Pomysłu na opowiadanie przygodowe też w sumie nie mam. Po postu improwizuję i to co teraz tu piszę nie było wcześniej przeze mnie planowane.


 


Nie wypalają, bo nie ma pomysłu. Jakby był pomysł to by się i ktoś dopisał... ^^ cóż.


Co robisz?


a) kłócisz się z rodzicami, bo mysliż, że to w czymś pomoże


b) pakujesz się bez sprzeciwów


c) zastanawiasaz się nad tym wszystkim i stwierdzasz, że wyjazd to nie koniec świata i że może być fajnie


Radziłabym podpunkty umieszczać w komentarzu, ponieważ tym sposobem opowiadanie będzie przejrzyste.


Dobry pomysł. Skorzystam:)


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.