Krótka historia  zobacz opis świata »

Dopis 50:Katana Jack mieszkał w małym...

« poprzedni dopis
 

Pati 46

Od: 10.11.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 353,


KatanaJack mieszkał w małym, skromnym domku, wybudowanym gdzieś w Japonii. Właściwie to był bardziej Anglikiem, niż Japończykiem. Cała jego rodzina uwielbiała Anglię. Jednak nie mieli pieniędzy na to, by się do owego kraju przenieść. Musieli zadowolić się tym, co mieli.

W rodzinie chłopca pielęgnowany był pewien zwyczaj: gdy dostanie katanę, stanie się prawdziwym mężczyzną.

Było to dość dziwne, bo czy miecz może decydować o dojrzałości człowieka? Raczej nie, ale o zwyczajach, tak jak o gustach, nie powinno się dyskutować.

Gdy Jack miał dwadzieścia lat, dostał katanę. Był z tego niesamowicie dumny.

- Jestem dorosły! - cieszył się.

Jednak nie było w tym żadnego powodu do radości. Wcześniej miecz dostał się w ręce złośliwca, który był wrogiem Jacka. Człowiek ten nie był żadnym czarownikiem, ani nic w tym stylu. Nie chodziło tu o rzuceniu jakiegoś czaru. Nie, wszystko potoczyło się zupełnie inaczej...

Pewnego dnia jakiś Japończyk został zabity. Wydarzenie to wywołało prawdziwą burzę w świecie mediów i na posterunku miejscowej policji. Policjanci nie mogli ustalić, kto był mordercą. Wiedzieli tylko, jakiego narzędzia użyto do popełnienia tego przestępstwa - katany. I to takiej, którą trudno kupić w jakimkolwiek sklepie. Gdy wróg Jacka się o tym dowiedział, zakradł się na miejsce zbrodni. Zdobył katanę z nielegalnych źródeł i umoczył ją w krwi ofiary. Następnie sprzedał miecz rodzinie Jacka. Oni nawet nie przyglądali się katanie. Tylko wzięli ją i dali swojemu synowi.

Tak się jednak zdarzyło, że policja wtargnęła do domu mężczyzny i pierwszą rzeczą, na którą się natknęli, była katana. Jack został uznany za mordercę. Nie pozwalając mu nawet nic powiedzieć, skazano go na śmierć.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 6

Czarujące miasteczko


Starałam się, żeby wyszedł dłuższy, ale się nie udało:(


Taki tylko jeden mankament :) Katana to tradycyjny samurajski miecz rodem z Japonii. W chinach katany nie uświadczysz. Słowo katana w języku japońskim oznacza właśnie "miecz". Wystarczy wiec zmienić miejsce akcji z Chin na Japonie i będzie w porządku.


Nie przejmuj się tak bardzo długością wpisu - nie od razu Rzym zbudowano, spokojnie zwracaj uwagę na to i myślę, że z dopisu na dopis twoje teksty będą coraz dłuższe i bardziej dopracowane.


Pozdrawiam


Dzięki, nie bardzo znam się na takich rzeczach i nie wiedziałam że to z Japonii. Zaraz zmienię:)


* [A]nglikiem

* [J]apończykiem

* [J]apończyk

Zawsze mam wątpliwości, czy tu jest duża czy mała litera. Wreszcie wiem, że duża. Postaram się zapamiętać:)


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.