Gdy prawo ludzkie jest łamane...  zobacz opis świata »

Dopis 15: Każdy z nas jest inny ....

« poprzedni dopis
 

agnusia13 85

Od: 09.05.2007,aktywny: dawno temu

Tekstów: 13,

Dopisów: 545,


***Każdy z nas jest inny. Nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Inaczej myślimy, zachowujemy się, inną mamy minikię i gestykulację.

Dlatego każdy z nas może odebrać dany artykuł inaczej. Tutaj pojawiają się problemy. Często prawo ludzkie jest łamane przez drugiego człowieka. Nie musi być on tego świadomy. Ma po prostu inny punkt widzenia na dany obiekt. Nie pomyślałam jednak o konsekwencjach.

W dzisiejszych czasach prawo jest pisane sztucznym, najcześciej niezrozumiałym dla przeciętnego człowieka językiem. Dlaczego? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Niech ono więc zostanie pytaniem retorycznym...

Największym błędem ludzkości jest to, że nie uświadamiamy innym, iż dany tok myślenia, intepretacja mogą być złe! Mało tego, mogą wyrządzić krzywdę!

Podam tutaj dość prosty i znany przykład. Nauczyciele w szkole.

W statucie szkolnym jasno jest napisane, że w tygodniu uczeń może napisać tylko trzy prace klasowe. Niestety, nie stosują się do tego nauczyciele. Dlaczego? Twierdzą, że goni ich materiał, nie zdążą go przerobić, omówić. Zaczyna się również kombinowanie. Wypracowanie z polskiego nie jest pracą klasową! To nie sprawdzian, lecz kartkówka, tylko taka większa!

Jak myślicie, dlaczego w statucie jest jasno powiedziane, że możemy pisać tylko trzy klasówki w tygodniu? Wiadomo, że to powtórzenie większej częsci materiału. Tego nie da się nauczyć w ciągu trzech godzin... Na dodatek, przecież uczeń oprócz nauki ma własne, osobiste życie. Często musi pomagać rodzinie. Kiedy ma znaleźć na to czas? Bo ja nie mam pojęcia...

Pamiętajmy o tym. Co dla nas może być jasne, dla innych może przybrać całkiem inną formę. Warto o tym rozmawiać. Wymieniać się poglądami.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

* widzenia[/,] na dany


* W dzisiejszyc[h]


* przecię[/z]t[n]ego


* /ŻE nie uświadamiamy innym, ŻE dany tok myślenia/ - powtórzenie, drugie "że" możesz zamienić na "iż"


* interpretacja[/,]


* mo[/że][gą] [/i jest] [być] zł[/a][e]


* tego, mo[/że][gą] wyrządzić


* w tygo[/s][d]niu[/,]


* Niestety[,] nie


* równie[/z][ż] kombinowanie


* z polskiego[/,] nie jest


* taka większ[/ą][a]


* Na dodatek[,]


 


Pomijając błędy, muszę przyznać Ci rację. Niestety, tak już to bywa. Dawno stwierdziłem, że szkoła polska to odrębny świat. I ci "wielcy" politycy, zamiast zająć się na poważnie sprawami Ministerstwa Kultury, Oświaty czy Edukacji Narodowej, to tylko wymyślają coraz to nowsze poprawki do starych ustaw, które nic nam nie dają - a prezydent i tak je wetuje. Tak to wygląda w tym okropnym kraju. I jak tu normalnie funkcjonować? Bo Twój tekst nie mówi tylko o szkole, ale o całej tej chorej sytuacji w naszym państwie. Ludzkie prawo wyraźnie mówi o tym, że mamy prawo do życia w godnych do tego warunkach. Gdzie one są? Na stanowiskach polityków siadają osoby nieodpowiedzialne, które na tym tylko zbijają kasę, a niejednokrotnie osoby wszechstronnie wykształcone nie mogą nigdzie zagrzać miejsca.


No i się znowu uniosłem! Ale przyznaję plusa za samą treść - mimo błędów utrafiłaś w sedno.


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.