Iskra Życia  zobacz opis świata »

Dopis 3:Kinga była okropnie zła na kobietę . Nie ,...

« poprzedni dopis
 

Maripossa 10

Od: 05.02.2009,aktywny: dawno temu

Tekstów: 1,

Dopisów: 76,


Kinga była okropnie zła na kobietę. Nie, nie zła - absolutnie wściekła! Jak mogła być tak bezduszna, tak nieczuła i zachwalać jakieś plastikowe kwiatuszki, kiedy ona, Kinga, straciła ukochanych rodziców. Prawdopodobnemu rozlewowi krwi zapobiegła babcia, która w porę odciągnęła dziewczynę na bok. Ta wyrywała się, ale starsza kobieta przytrzymywała ją zaskakująco mocno. Po chwili nastolatka nieco się uspokoiła i zobaczyła wykrzywioną w grymasie zaskoczenia twarz przedstawicielki "Arkadii".

- Wiem, że może zabrzmieć to okrutnie, ale dla właścicieli zakładów pogrzebowych każda śmierć jest okazją do zarobienia pieniędzy. Bezwzględne prawa biznesu - szepnęła jej prosto do ucha babcia. Kinga spojrzała na nią, wytrzeszczając w zdumieniu oczy - nie znała babci od tej strony. Chłodna logika tego stwierdzenia całkowicie sprowadziła ją na ziemię, ale dziewczyna i tak postanowiła, że do "Arkadii" pójdzie jedynie w wypadku, gdyby zamknęli wszystkie inne zakłady.

- Chodź, babciu, poszukajmy jakiegoś innego miejsca. To mi zbytnio nie odpowiada.

Obie ruszyły w dół ulicy, pozostawiając za sobą nieszczęsną "Arkadię", której odmówiły okazji do pomnożenia zysków.

Po przejściu kilkunastu metrów w oczy rzuciła im się fasada z jasnoszarej cegły, wyróżniająca się na tle innych, ozdobnych i wyszukanych, skromnością i prostotą. Mosiężny napis oznajmiał, iż ów budynek jest siedzibą zakładu pogrzebowego "Kalia". Po krótkiej wymianie spojrzeń kobiety weszły do środka. Powitała je nieskazitelna biel ścian i szary marmur, wystrój surowy, ale jednocześnie wykwintny w swej ascetyczności. Za kontuarem stała blondynka w czerni, uprzejmie czekająca na klientów.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 1

"- Wiem, że może zabrzmieć to okrutnie, ale dla właścicieli zakładów pogrzebowych każda śmierć jest okazją do zarobienia pieniędzy. Bezwzględne prawa biznesu "


fajny cytat ;D


Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.