Klan Cieni

Opis świata:

Harwn’Rell to świat podzielony pomiędzy cztery żywioły (woda, ogień, ziemia i powietrze). Każdą z krain włada Rada, składająca się przedstawicieli każdej z ras i panująca nad kamieniem Żywiołu.

Wszystkie cztery artefakty utrzymują równowagę sił pomiędzy rasami i mocą otrzymywaną przez poddanych królestw. Każdy inaczej wpływa na krainę swą magią. Co ciekawe kamienie znaczą swych „ludzi” zaraz po urodzeniu. Dokładnie nikt nie wie jak tego dokonują. Dlatego też wszyscy na prawej dłoni noszą znamię żywiołu.

Mówi się jednak o piątym kamieniu… kamieniu Cienia Błyskawicy. Chociaż nikt nie wie czy to prawda. Podobno ci którzy mają znamię cienia ukrywają się przed światem, bojąc się reakcji otoczenia. Magia piątego artefaktu jest tak ogromna, że prócz mocy magicznej, nadaje poddanym niezwykłe moce.

Klan Cienia, ma możliwość wyczucia aury jaszcze przed narodzinami dziecka, przez co tak długo zdołali ukryć swoje istnienie i zrobić z tego jedynie legendę.Akcja toczy się w Shadnver, zapomnianej krainie, gdzie szkoli się młodych adeptów Cienia. Pewnego dnia oddział elfów-dezerterów z Tanshadran (kraina wody) wraca do stolicy z dziwnymi wieściami. Podobno na zachodnim wybrzeżu widziano dużą grupę obcych dysponujących niezwykłymi siłami, a co najważniejsze nie mieli znamienia żadnego z żywiołów. Wysłani szpiedzy potwierdzili informacje. Pojawiło się więcej takich grup. Jeden ze szpiegów doniósł: „Noszą zielone płaszcze. Ukrywają twarze pod kapturami. Każdy ma czarny, skórzany strój pod płaszczem. A prawą rękę zdobi czarna błyskawica ze złotą obwódką. Oni nie dysponują normalną magią… są inni.”Kraina Shadnver od wieków nie byłą odwiedzana przez obcych, przez dzielące ich niebezpieczne i wysokie góry Hradwel. Krasnoludy jednak postanowiły zająć tamte ziemie i zrobiły ogromny tunel przez który może przejść armia…Rasy: Elfy, pół-elfy, ludzie, krasnoludy, smoki (nie są pod władzą kamieni), minotaury, wilkołaki, wampiry, żywiołaki, orkowie, skrzaty, anioły, itp.Główny bohater: Rago Marhar, elf. Wybraniec Cienia Błyskawicy. 27 lat. Dowódca małego oddziału elfów. Niezwykle utalentowany i inteligentny. Srebrne włosy, zielone oczy, szczupły, wysoki.

Dopisy:

1. Rago siedział na gałęzi wysokiej sosny . W...  30.07.2007 3 czytaj»
2. Jego oddział spokojnymi i cichymi ruchami...  31.07.2007 czytaj»
3. W Shadnver życie toczyło się...  09.08.2007 czytaj»
4. Rago po...  12.08.2007 czytaj»
5. Ósmy z dziesięciu podniósł się , zakasłał...  12.08.2007 czytaj»
6. Zacinając nienawistnie usta , Rago...  14.08.2007 1 czytaj»
7. Uliczki rozświetlały światełka nocy...  17.08.2007 czytaj»
8. Natychmiast ruszył w...  17.08.2007 1 czytaj»
9. Wyciągnięty wygodnie na brudnej kupce słomy...  18.08.2007 czytaj»
10. Rago siedział wpatrzony w plan więzienia...  23.08.2007 czytaj»
11. Wieczorem kilka postaci przemknęło w stronę...  26.10.2007 czytaj»