Miłość, czy nienawiść?  zobacz opis świata »

Dopis 18: Kobieta czuła , nowy opiekun przypatruje...

« poprzedni dopis
 
***

Kobieta czuła, nowy opiekun przypatruje się jej. Wiedziała, że będzie musiał przyjść czas pytań i odpowiedz. Jednak nie była pewna, czy jest gotowa na szczerość, a miała dość kłamstw i półprawd. Po chwili, zgodnie z oczekiwaniami, mężczyzna zadał pierwsze pytanie:

- Kim jesteś?

- Nie wiem, czy chcesz znać odpowiedź... Nie wiem, czy mi uwierzysz... - szepnęła, zastanawiając się nad dalszą odpowiedzią. Tak, podjęła decyzję. Bez względu na konsekwencje, na to, czy zostanie wzięta na poważnie, czy jak kolejna "nawiedzona", musi odpowidzieć zgodnie z prawdą. - To długa historia. Ale mamy jeszcze trochę czasu...

- Poczekaj chwilkę, zaparzę herbatę. Będzie nam się lepiej rozmawiało... - powiedział młody człowiek, odkładając ostrożnie Biblię i wychodząc do kuchni.

Kobieta wzięła książkę do ręki. Spojrzała na zaznaczone wersy. Historia, spaczona historia - zaraz poprawiła się - stworzenia świata przez Jedynego. W oczach pojawił jej się niewyrażony smutek, rozdzierający jej serce od tak dawna... Z rozmyślań wyrwał ją powrót mężczyzny, który z uśmiechem wcisnął jej do rąk kubek z gorącym płynem, po czym ponownie usiadł.

- W takim razie, chyba możemy zaczynać - uśmiechnął się nieśmiało.Po kilku godzinach, kubek nadal stał na biurku, herbata zdążyła wystygnąć. Ksiądz w trakcie całej historii nie powiedział ani słowa, wpatrywał się tylko w kobietę wzrokiem, w którym mieszało się przerażenie i zadziwienie. Słuchał, jak naprawdę wyglądało spotkanie Marii Magdaleny z Jezusem. Jak potem potoczyły się ich losy, już po jego zmartwychwstaniu. Jak w Niebie potraktował ją Bóg...

Nie był pewien, jak ma się zachowywać w stosunku do tej kobiety. Jej opowieść była tak realistyczna... Tak pełna pasji, nienawiści, miłości... Ale równocześnie, nie mógł pojąć, jak wszystko, czego uczył się od wielu lat, nagle okazało się nieprawdą.
 
Oceń dopis: |
 

Komentarze: 0

Aby móc dodać komentarz musisz być zalogowany.